Bursa'da dilenci operasyonu!

Bursa'nın Gemlik İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar alanlarında yaptıkları operasyonla haksız kazanç sağlayan dilencilere göz açtırmadı.

Bursa'da dilenci operasyonu!
- A +

 

Ramazan ayı içerisinde halkın dini ve manevi duygularını sömürerek haksız kazanç sağlayan dilenciler, Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından toplandı. Pazar alanlarında etiket, hijyen ve evrak kontrolleri ile birlikte gerçekleşen operasyonda pazarları mesken tutan çok sayıda dilenci işlevsiz hale getirildi. Dilencilerin birinin üzerinden 332 lira para çıkarken, diğer beş dilenciden de 50 ile 100 lira arasında para çıktı.

Dilencilerden elde edilen paralar 5326 sayılı kanun gereği, encümen tarafından kamuya aktarılırken, İlçe dışından gelen dilenciler, otobüslere bindirilerek geldikleri kent veya ilçelere geri gönderildi. Gemlik içinde ikamet edenlere de uyarı yapıldı.

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Bütün, halkın dini ve manevi duygularını sömürerek, haksız kazanç elde edenlere karşı yapılan operasyonların periyodik olarak devam edeceğini söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler