Bursa'da Çipras sürprizi!

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Mütarekesi'nin imzalanmasının 93'üncü yılı etkinliklerine Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı davet edeceklerini söyledi.

Bursa'da Çipras sürprizi!
- A +

 

Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu İstanbul Heybeliada'ya gittiğini ve Yunanistan Başbakanı Çipras'ı davet etmek üzere Bursa Metropoliti Prof. Dr. Elpidophoros Lambriniadis ile görüştüğünü anlattı.

Elpidophoros'tan bu konuda Cipras ile gerekli görüşmeleri hemen başlatacağı sözünü aldığını, bunun çok önemli ve sevindirici olduğunu belirten Türkyılmaz, "Etkinliğe, Elpidophoros'un yakın dostları, Tirilye'den Yunanistan'a göç etmiş Rum ailenin torunu olan Yunanistan Sağlık Bakanı'nın, yine Tirilyeli ailenin torunu Rafnis Belediye Başkanı Vasilis Pitsidakis ve taş mektebi yapan mimarın torunu da davet edilecek" diye konuştu.

Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya'nın adını tüm dünyaya duyuracaklarını dile getiren Türkyılmaz, "Bir aksilik olmazsa 7-8 Eylül'de Bursa Metropolitanı Elpidophoros ile Yunanistan'a giderek, Yunanistan Başbakanı Çipras ve diğer konuklarla görüşüp, etkinliklere davet edeceğiz. Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya'da, barışın zirvesini yapacağız. Mudanya'nın adını tüm dünyaya duyuracağız" ifadesini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler