Bursa'da cezaevinden kaçakçılığa devam

Bursa'da pes dedirten olay kaçakçılık yaptığı için cezaevine giren bir kişi akıllanmadı ve cezaevinde bile kaçakçılık yapmaya devam etti.

Bursa'da cezaevinden kaçakçılığa devam
- A +

 

Bursa'da, hakkında, defalarca 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet iddiasıyla işlem yapıldığı ve aynı suçtan halen cezaevinde tutuklu bulunan kişinin, kiraladığı işyerinde çalıştırdığı elemanlarla kaçak sigara satışı yaptığı ortaya çıktı. Cezaevinde bulunan zanlının elemanı, ayakkabı kutularına sakladığı kaçak sigaraları polislere teslim etti.

Devriye gezen Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir kişinin sigaraların saklandığı boş dükkandan elinde siyah poşetle çıktığını gördü. Ş.C. isimli kişi polis ekiplerince durduruldu. Ş.C. elinde taşıdığı poşetin içerisindeki kaçak sigaralar ile işyerinde bulunan ayakkabı kutularının içerisine gizli vaziyette sakladığı sigaraları polislere teslim etti. Zanlı Ş.C., depo olarak kulanılan işyerindeki değişik markalardaki bin 410 paket bandrolsüz kaçak sigara ile 8 kutu dolu makaronu da ekiplere teslim etti.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, kaçak sigara satışını hakkında defalarca 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet iddiasıyla işlem yapılan ve aynı suçtan cezaevinde bulunan M.K.'nın yürüttüğü ortaya çıktı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Görevlilerimizce; yapılan çalışmalarda halen cezaevinde bulunan ve daha önce 5607 SKM suçundan hakkında bir çok kez işlem yapılan M.K. isimli şahsın Kumla'da işyeri kiraladığı, kiraladığı işyerinde eleman tutup kaçak sigara satışı yaptığı, işyerinin iki dükkan yanında işyerinin deposunun bulunduğu tespit edilmiştir." denildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler