Bursa'da çaldılar İstanbul'da yakalandılar

BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nden çalınan 35 küçükbaş hayvan, jandarmanın 17 saat süren operasyonu ile İstanbul Ataşehir’de ele geçirilerek, sahibine teslim edildi. Marmara bölgesinde hırsızlık yaparak, İstanbul’da tuttuğu ahırda küçükbaş hayvanları satan 36 yaşındaki Erhan Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa'da çaldılar İstanbul'da yakalandılar
- A +

 

Orhangazi’ye bağlı Hamzalı Mahallesi'nde önceki gün gece yarısı 55 yaşındaki Naim Durmaz’a ait ahırdan 35 küçükbaş hayvan çalındı. Sabah ahıra geldiğinde hayvanların olmadığını fark eden Naim Durmaz, durumu jandarmaya bildirdi. Orhangazi Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler çalınan 35 küçükbaş hayvanın bulunması için çalışma başlattı. Bir süredir Marmara bölgesinde yaşanan hayvan hırsızlıkları ile ilgili diğer çalışmaları inceleyen jandarma ekipleri İstanbul Ataköy’de bir ahırda çalıntı hayvanların olabileceği istihbaratına ulaştı.

Jandarma ekipleri Ataköy’deki ahırda yaptığı incelemede Orhangazi bölgesine ait küpeli 35 küçükbaş hayvanı buldu. Ahır sahibini gözaltına alan jandarma ekipleri, hayvanların kendisine ait olmadığını, Erhan Ç. adlı kişiye ahırı kiraladığını ve hayvanların ona ait olduğunu söyledi. Bir süre ahırda beklemeye başlayan Orhangazi Jandarma ekipleri, ahırı kiralayan Erhan Ç.’nin gelmemesi üzerine ev adresini tespit etti. Eve operasyon yapan jandarma ekipleri Erhan Ç. ’yi gözaltına alarak Orhangazi’ye getirdi.

Daha önce Sakarya Pamukova ve Serdivan ile Bursa’nın Karacabey ilçelerinden toplam 185 küçükbaş hayvan çaldığı belirlenen Erhan Ç., Orhangazi’de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hayvanlarına kavuşan Naim Durmaz ise büyük sevinç yaşadı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler