Bursa'da bugün bu yollar kapalı!

Bursa'da bugün oynanacak olan Bursaspor-Galatasaray Ziraat Türkiye Kupası Final Futbol Müsabakası nedeniyle bazı yollar ulaşıma kapatılacak.

Bursa'da bugün bu yollar kapalı!
- A +

 

Bursaspor-Galatasaray A.Ş. futbol takımları arasında oynanacak olan "Ziraat Türkiye Kupası Final Futbol Müsabakası" 03 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 20.30'da Bursa Atatürk Stadyumunda yapılacaktır.

Ziraat Türkiye Kupası  Final Karşılaşması güvenlik tedbirleri kapsamında maç süresince; Stadyum Kavşağından- İpekiş- Merinos Kavşağına kadar - geliş ve gidiş istikametleri,
Stadyum Kavşağından - Çekirge Caddesi - Beşikçiler Kavşağına kadar gidiş ve geliş istikametleri ile Doktor Rüştü Burlu Caddesi - Eski Mudanya Caddeleri (Karamustafapaşa Hamamı - Sıcak Sular) mevkii 03.06.2015 Çarşamba günü 15.00-24.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacaktır ve bu saatler arasında ipekböceği tramvay seferleri de durdurulacaktır.

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

Sürücülerin Ankara yolu, İstanbul yolu, İzmir yolu, Gençosman, Fevzi Çakmak Caddesi, İnönü Caddesi, Kükürtlü Caddesi, Doğum Evi Caddeleri İstikametlerini kullanmaları,
Trafiğe çıkacak olan sürücülerin ve vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için özellikle toplu taşıma araçlarını kullanmaları önemle rica olunur.

Ayrıca; Bursa'ya toplu olarak gelecek olan Galatasaray taraftarları, İstanbul Yolu Birmot Lambaları yanı, İzmir yolu Minteks önü, Ankara Yolu Turan Köy Kavşağında oluşturulacak arama noktalarından alınarak otoban üzerinden  Mudanya yoluna inecek Kültür Park kuzey girişi otopark toplanma yerine intikal ettirilecek, ayrıca münferit olarak araçlarıyla gelen  bütün taraftarlarda Mudanya yolunu takiben Kültür Park Kuzey Girişinde bulunan otoparkta toplanacak, Metro ile stada gelecek olan Galatasaray taraftarları Kültür Park metro istasyonundan inerek alt geçidi kullanıp Eski Gökçen Plaza Binasının önünden Kültür Parkta bulanan toplanma yerine gidecek burada yapılacak arama ve kontrollerden sonra alınan güvenlik tedbirleri ile peyder pey yaya olarak Kültür Park içerisinden İpek İş çıkış kapısını takiben Atatürk Stadyumu tribün önlerine intikali sağlanacak biletlerini almış oldukları F,P,N,N-1,M,M-1,L tribün kapılarından girişlerini yapacak, bu güzergahlar dışında, kesinlikle Altıparmak Caddesi, Çekirge Caddesine Galatasaray Taraftarının geçişlerine izin verilmeyecektir. Ayrıca VIP-B ve Kapalı C tribününe gelecek olan Galatasaray Divan Üyeleri, Yöneticiler, İdareciler ve diğer misafirler Kültür Park içerisinden ASGD (Anadolu Spor Gazetecileri Derneği) binası yanından demir merdivenleri kullanarak arama noktasından geçtikten sonra tribün önlerine yönlendirilecektir.

Bursaspor taraftarları Altıparmak Caddesi ve Çekirge Caddesini kullanarak stadyuma gelecek, Merinos Kavşağı istikametini kullanacak taraftarların Uedaş aralığını takiben Arap Parkı aralığından stada gelecekler. Metro ile stada gelecek taraftar ise Merinos metro istasyonu ve Osmangazi metro istasyonunda inerek Altıparmak Caddesi istikametine yürüyerek stadyum kavşağı önünden Maraton Tribününe girecek taraftarlar için Bursa Store önünde kurulacak bariyerlerden bilet kontrolleri yapıldıktan sonra G turnike kapısından girişlerine izin verilecek, K,J ve H-İ tribün girişlerine ise Bursa Store mağazası yanında bulunan araç giriş kapısı önünde kurulacak kontrol noktasından bilet kontrolleri yapıldıktan sonra giriş kapılarına yönlendirilecektir. Bu güzergahlar dışında gelen taraftarların geçişlerine kesinlikle izin verilmeyecek, Kültür Park içerisinden münferit veya toplu Bursaspor taraftarlarının geçişlerine ve toplanmalarına müsaade edilmeyecektir. Ayrıca müsabaka sonunda her iki taraftar grubunun da stadyumda ayrılışları geliş güzergahının gidiş güzergahı olarak yönlendirilecektir.

Gerek Atatürk Spor Salonu önünden gerekse Bursa Store yanında bulanan araç giriş kapılarından Protokol araçları (Bakan,Vali,İl Emniyet Müdürü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısı) araçları dışında T.F.F. tarafından verilecek araç giriş kartı olmayan hiçbir araç stadyum önündeki otoparka alınmayacaktır.
Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorum Ekle

İlgili Haberler