Bursa'da bilim şenliği

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bilim şenliği düzenlendi.

Bursa'da bilim şenliği
- A +

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Orhangazi Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen 6. Bilim Şenliği’nde öğrencilerin teknoloji tasarım derslerinde yaptığı çalışmalar teşhir edildi. Açılışa Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile çok sayıda yetkili ve veli katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, Allah’ın insana verdiği en değerli nimetin akıl olduğunu belirterek, “Bu nimet sayesinde bilime, teknolojiye katkı sağlıyoruz. Bu bilim şenliğinin yegane gayesi, aklımızı en iyi şekilde kullanmak ve üretim yapmak. Üretim sayesinde güçlü oluruz” dedi.
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bilim şenliğinin her yıl bir öncekinden daha coşkulu ve geniş çaplı olduğunu belirterek, “İlim Çin’de de olsa alınız diyen bir peygamberin ümmeti olarak ilmî çalışmalara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Gençlerimizi yönlendirmemiz lazım. Bilgisini, becerisini ve tecrübesini esere dönüştüren değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Sadece okullarımızda değil, kurumlarımızda da ARGE ve inovasyon faaliyetlerini artırılmasıyla ülkemiz daha ileri seviyelere ulaşacaktır” dedi.
Dereceye giren öğrenciler ve okullara ödülleri verilirken, protokol mensupları daha sonra eserleri hazırlayan öğrencilerden bilgi aldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler