Bursa'da bayram öncesi sokakta kaldılar!

Bursa'da bayram üstü bir evin kül olduğu yangında dumandan etkilenen 7 kişi hastanelik oldu. Ramazan ayında ailesiyle sokakta kalan baba, yardım için yetkililere seslendi.

Bursa'da bayram öncesi sokakta kaldılar!
- A +

 

Edinilen bilgiye göre yangın dün öğle saatlerinde merkez Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Malazgirt Sokak üzerinde meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın bir anda büyüdü. 4 katlı binanın 2. katından yükselen alevler paniğe yol açtı. Üst katlarda oturan ve dumandan etkilenen 7 kişi hastanelik olduğu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale gelirken, Ramazan ayında evsiz kalan aile, yetkililere seslendi. Ramazan Bayramı yaklaşırken evinden olduğunu ifade eden Veysel Çermi, "Taşeron firma, mahalledeki elektrik hatlarındaki çalışmasının ardından evimde yangın çıktı. Bu olaydan sonra gelip sadece mahalledeki çalışmanın üstünü kapattılar. Gerekli müracaatı yapacak, hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.
Yangın çıktığı zaman evde sadece 15 yaşındaki oğlunun olduğunu eşi ve diğer çocuğunun ise misafirlikte olduğunu anlatan baba Çermi, "Yangın sırasında 15 yaşındaki oğlum evde tek başınaydı. Ben şu an çocuğumun da yasını tutuyor olabilirdim. Sadece benim dairem yandı ama bina hatta mahalle bile yanabilirdi. Burada 7 kişi zehirlendi. Bu büyük bir ihmal. Gelip durumu bile kontrol etmediler. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Ben bayram öncesi sokakta kaldım. Yetkililerin bana kulak vermesini istiyorum. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın" diye konuştu.
Bu arada elektrik dağıtımını yapan firma, yangının kendileriyle hiç bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler