Bursa'da bayram coşkusu yaşanacak

Merinos Park’ta Harem-i Şerif’teki Osmanlı revaklarından esinlenerek oluşturulan açık namazgah, teravih namazlarının ardından Bayram Namazına da ev sahipliği yapacak. Bursa Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’ın kıldıracağı namazın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de vatandaşlarla bayramlaşacak.

Bursa'da bayram coşkusu yaşanacak
- A +

 

Bu yıl ramazan ayında gündüzlerin uzun, gecelerin de kısa olması nedeniyle Merinos Park’taki etkinliklerde temaşayı orta oyunu ile sınırlayıp, teravih ve sohbet organizasyonuna ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Merinos’ta yine bir ilki gerçekleştiriyor. Harem-i Şerif’teki Osmanlı revaklarından esinlenerek oluşturulan açık namazgah, her akşam ünlü imam hatiplerin nezaretinde kılınan teravih namazlarının ardından, Bayram namazında vatandaşlara ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez bayram namazı da Merinos Park’ta oluşturulan açık namazgahta kılınacak. Bursa Müftüsü Mehmet Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’ın kıldıracağı namazın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de vatandaşlarla bayramlaşacak.

Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, Merinos Park’ta özel olarak hazırlanan namazgahta ramazan ayı boyunca teravih namazlarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini hatırlatarak, “Asr-ı Saadet döneminde Bayram namazları camiler dışında da namazgah olarak hazırlanan yerlerde ailecek kılınırdı. Peygamber Efendimiz de kendi ailesiyle bayram namazlarını bu namazgahlarda kılardı. Bu yıl Merinos Park’ta oluşturulan ve teravih namazlarımızı kıldığımız namazgah da halkımızdan yoğun ilgi gördü. Bayram namazımızı da orada kılacağız. Tüm Bursalıları Bayram namazını birlikte kılmak ve bayramlaşmak için Merinos Park’a davet ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler