"Bursa'da başarısız değiliz"

CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, İnegöl İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, seçim çalışmalarındaki gayretlerinden dolayı ilçe yönetimine ve partililere teşekkür ederken, “Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Haziran’a kadar hem alanlarda, hem de görsel ve yazılı basında 2015 seçimlerine damgasını vurmuştur” dedi.

"Bursa'da başarısız değiliz"
- A +

 

CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Nurhayat Atmaca Kayışoğlu ile birlikte parti binasını ziyaret eden CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız’ı, CHP İlçe Başkanı Engin Başar, yönetim kurulu üyeleri ile partililer karşıladı.
Ziyaretten dolayı Milletvekillerine ve il yönetimine teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Engin Başar, “Göreve geldikten sonra ön seçim ve genel seçim yaşadık. Vekil adaylarımız ve partili gönüldaşlarımız ile sevgi ve saygı çerçevesinde bir seçim yürüttük. Sonuç olarak 5 arkadaşımızı meclise gönderiyoruz. Vekillerimizin mücadelesi, mücadelemiz olacaktır. Gün geçmiyor ki kadına şiddet, taciz ve kadın ölümleri yaşanmasın. Şimdide Cansu kızımız katledildi. Kadın cinayetlerine son verilmesi için vekillerimize çok iş düşüyor ve bunun için mücadele edeceklerinden eminim. Ülkemizin yapısal anlamda hat safhada sorunları var. Bunlar için vekillerimizin mücadele edeceklerinden eminim. Vekillerimizin işi çok zor ama biz her zaman zoru başaran bir siyasi partinin temsilcileriyiz. Onun için bundan kaygımız yok. Bunu da başaracağız diye düşünüyoruz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seçimlerin ardından ilçeleri gezerek, ilçe teşkilatlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ettiklerini belirten İl Başkanı Zafer Yıldız ise, “15 Şubat tarihinde başlayan ön seçim süreciyle birlikte 7 Haziran’da noktaladığımız 2015 genel seçimlerinin sonrasında ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de İnegöl ilçemizdeyiz. Değerli Başkanımız ve örgütümüzle birlikte bu süreçte CHP’ye yakışır, demokrasi örneğinin Türkiye’de CHP ile ortaya konulduğu bir süreç yaşandı. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde CHP gerek ön seçim olsun, gerekse seçim beyannamesi olsun, 7 Haziran’a kadar hem alanlarda hem de görsel ve yazılı basında 2015 seçimlerine damgasını vurmuştur. Biz bu süreç içerisinde CHP’nin tek başına iktidar olmasını arzulamıştık. Ancak yapılan bütün anketlerde bunun olamayacağını son günlerde görmüştük. Ama azmimizi kırmadan, mücadelemizi eksiltmeden süreci tamamladık. CHP, belki Türkiye’de iktidar olamadı, belki istediği sonucu alamadı ama en azından Türkiye’de parlamenter sisteme devam, ötekileştirmeye hayır ve tek adam anlayışına hayır denmesi için içimizdeki umudu yeşertmiş oldu. Onun için bu demokrasi anlayışının bundan böyle daha güçlenmesini ve ülkenin tek adam anlayışından kurtulmasını diliyorum. Bundan sonraki sürecin daha başarılı olmasını arzuluyorum” diye konuştu.

"BURSA’DA BAŞARISIZ DEĞİLİZ"

İstedikleri başarı olmasa da, vicdanen rahat olduklarını ifade eden Yıldız, “Gerek Milletvekillerimiz, Milletvekili Adaylarımız olsun, gerekse gönüllü arkadaşlarımız, örgütlerimiz olsun bu süreçte çok mücadele ettik. İstediğimiz başarı olmasa da vicdanen rahat olduğumuzu her ortamda söylüyoruz. Bu süreçte çalışmalarımız, gayretimiz ile vicdanen rahatız. Bursa’da başarısız değiliz. 2011’de yüzde 25’ten, yüzde 28’lere geldik. Yüzde 3 bir artışımız var. 6 Milletvekili hedefliyorduk ama 5 Milletvekili çıkardık” şeklinde konuştu.
CHP İlçe Başkanı Engin Başar ve İl Başkanı Zafer Yıldız konuşurken, CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri ise, kadına yönelik şiddete ‘Kadın Şiddette, Kadın Tacizde, Kadına Tecavüzde, İyi Hal İndirimine Son’ yazılı dövizlerle tepki gösterdiler.

Yorum Ekle

İlgili Haberler