Bursa’da Balkan havası esti

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 54’üncü Uluslararası Bursa Festivali’nin konuğu olan ünlü sanatçı Buzuki Orhan ve ‘Balkan Express’ grubu, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Balkan müziğini sevenlere muhteşem bir konser verdi.

Bursa’da Balkan havası esti
- A +

 


Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘54’üncü Uluslararası Bursa Festivali’, yine özel konsere ev sahipliği yaptı. Enstrümanındaki ustalığıyla ‘Buzuki’ lakabıyla anılan Orhan Osman ve müzikal yaşamının bir dönüm noktası olan 2000’li yıllarda oluşturduğu Balkan Express grubunun aynı sahneyi paylaştığı konser, keyifli anlara imzasını attı.
Sanatseverlerin eğlenceli bir konsere şahit olduğu muhteşem gece, Yunan, Bulgar, Roman, Hint ve Türk ezgilerinden örneklerin yer aldığı dünya müziğini gözler önüne serdi. Konseri izlemeye gelen vatandaşlar coşkulu gecede, eğlenceli şarkılara alkışlarla ve danslarla eşlik etti. Buzuki Orhan, Bursa’da gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyleyerek, kendisini sevenleriyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi ve BKSTV’ye teşekkür etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler