Bursa'da 24 derslikli okulun protokolü imzalandı!

İnegöl Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü tarafından Akhisar Mahallesinde, Akhisar İlkokulu bahçesine yaptırılacak olan 24 derslikli Ortaokulun protokolü Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nun katılımıyla imzalandı.

Bursa'da 24 derslikli okulun protokolü imzalandı!
- A +

 

Hotel Park’ta düzenlenen protokol imza törenine Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nun yanı sıra İnegöl Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya katıldı. Bursa’da hayırsever vatandaşların, işadamlarının milli eğitime yapıp, bağışladıkları okulların değerinin 350 milyon lirayı aştığını belirten Vali Münir Karaloğlu’da, “Arsası yerel yönetimden, binanın yapımı işadamımızdan, işletmesi devletten. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? İşte Türkiye’yi büyüten de, Türkiye’yi son 12-13 yılda taşıyan da, zirveye götüren de bu işbirlikleridir. Bir taraftan hayırseverlerimiz, diğer taraftan devletin genel bütçesinden ciddi kaynaklar veriliyor. Yerel yönetimlerimiz son dönem de özellikle 2004 yılında ki hem Büyükşehir Belediye yasası hem de belediye yasasının değişimiyle beraber artık eğitime de, dini tesise de yardım edebilir hale geldi. 2004 yılından önce Alinur bey bu arsayı verseydi soruşturma geçirirdi. ‘Sen belediyenin arsasını niye başka kuruma verdin’ diye. Böyle çarpık anlayışları olan bir dönemden geliyoruz. Ama şuanda Bursa’da da, İnegöl’de de eğitimin fiziki altyapısı çok iyi. Şuanda sınıf ortalamasında 30’un altındayız. İnegöl’ü söylemiyorum, Vekilimiz söyleyince biraz kızıyor, o yüzden söylemeyeceğim. Söyleyince yeni okul yapmayacağımız anlamına geliyor. Ama İnegöl hem Lise de hem de ortaokul sınıf ortalaması bakımında Bursa’nın iyi ilçeleri arasında. Belki de en iyi ilçesi. Bunda tabi yerel yönetimin katkıları, hayırsever işadamlarımızın, vekilimizin çok önemli katkıları var. O katkı olmasaydı, bu başarı da olmazdı” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’ya talimat veren Karaloğlu, protokolde değişiklik yapılmasını istedi. Organize Sanayi Bölgesi gönüllerine göre donatsın diyen Karaloğu, "Okul sadece binasıyla değil, sırasıyla, masasıyla, mobilyasıyla, çocukların dolabıyla, askısıyla farklı olsun. İnşallah güzel bir okul olsun. Sizlere güveniyoruz” şeklinde konuştu.
Böyle güzel ve hayırlı bir çalışma da bulunmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getiren İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bu şehrin Belediye Başkanı olarak çok mutluyum. Bazı bölgelerde okul eksiğimiz var. Bunlardan özellikle bir tanesi de eskiden köy olan ve şimdi mahalle olan Akhisar Mahallemiz. İnegöl OSB’deki işadamlarımızın çok değişik konularla alakalı duyarlı davranıyorlar. Zaten büyük destekleri var ama bireysel olarak yaptıkları destekleri şimdi de OSB olarak komple yönetimleriyle beraber yapacaklar. Bu protokolün hayırlara vesile olması temennisiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler