Bursa'da 12 gün sonra o bölge yine sular altında!

Bursa'da öğle saatlerinde başlayan yağmur sele sebep oldu. Milletvekilli seçimlerinin yapıldığı 7 Haziran günü sel sularının okulun istinat duvarının yıkılmasına sebep olduğu bölgede 12 gün aranın ardından yolları yine sular kapladı.

Bursa'da 12 gün sonra o bölge yine sular altında!
- A +

 

Yıllar önce üzeri kaplanarak park yapılan bölgede dere yatağı taştı. Cebel Caddesi üzerinde taşları sürükleyen sel sebebiyle vatandaşlar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Bursa’da yağmur, şiddetini artırınca Yıldırım İlçesi Fidyekızık Mahallesi Fidyekızık İlkokulu önünde dere yatağı taştı. 7 Haziran'da istinat duvarının yıkıldığı okulun hemen önündeki sele belediye ekipleri müdahale etti. Buna rağmen sel suları kısa sürede Cebel Caddesi'ne taştı. Şiddetini kısa sürede artıran sel önüne ne aldıysa sürüklemeye başladı. İki iş makinesi ile vidanjör aracı, sele sebep olan dere yatağında çalışmalara başladı. Sel sebebiyle araç sürücüleri zor anlar yaşarken vatandaşlar da ellerine aldıkları küreklerle çalışmalara destek verdi. Sel anında taşların sürüklenmesi kameralara yansıdı. Kaldırım taşlarının selde sürüklenmesi de kameralarca görüntülendi. Bölge kısa sürede sel sularına teslim olurken vatandaşlar yaşanılanlara tepki gösterdi.

ÇÖZÜM BULUNMALI; AKSİ TAKTİRDE DAHA BÜYÜK FELAKET OLUR

Bir mahalle sakini, "Belediye daha önce geldi, elinden geleni yaptı, kanallardaki su taştı, yukarıdan çok şiddetli su geliyor, mevcut kanallar bu suyu taşımaz. Belediyenin ekipleri burada ama yapılacak bir şey yok, dağdan kuvvetli su geliyor." dedi.
Bir başka mahalle sakini ise "Derenin taşmasından dolayı sel oldu. Seçim günü dere yine taşmıştı, çalışma sonucu temizlendi; ama dere açılması lazımdı. Burası dere yatağı. Park yapıldı, şuanda taşıyor. Biran önce burada çözüm olması gerekir, aksi taktirde daha büyük felaket olur." diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler