Bursa'da ilk iftar heyecanı

Bursa'da her yıl olduğu gibi Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki otoparkta oluşturduğu aşevi, Ramazan’ın ilk günüyle birlikte kapılarını vatandaşlara açtı.

Bursa'da  ilk iftar heyecanı
- A +

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal belediyecilik faaliyetlerinden biri olan ve her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen aşevinde yine ilk iftar heyecanı yaşandı. Aşevinde sıraya girip tabldot yemeğini alan vatandaşlar, iftar saatinin gelmesini büyük bir heyecanla bekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ilk iftarlarını vatandaşlarla birlikte açtı. Servis masasının arkasına geçip vatandaşlara yemek dağıtan protokol üyeleri, ezanın okunmasının ardından yemeklerini de yine vatandaşlarla birlikte yedi. Ramazan ayı boyunca her gün 4 bin kişiye iftar verilecek olan aşevinde Ramazanın ilk iftarına ortak olan Başkan Altepe, “Ramazan ayıyla birlikte şehrimizin her köşesinde iftarlar gerçekleşiyor. Yine Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki katlı otoparktayız. Burada her gün yaklaşık 4 bin kişi, iftar yemeklerini alabilecek. Biz de orucumuzu bu akşam hemşerilerimizle birlikte açmış oluyoruz” dedi.
Başkan Altepe, aldıkları tedbirler çerçevesinde bu yıl Ramazan ayının Bursa’da en güzel şekliyle yaşanacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin başta Fomara Meydanı olmak üzere işlek tüm bölgelerde iftar yemekleri verdiğini, aynı davranışın ara arterlerde BTSO, SİAD ve STK’lar tarafından da gerçekleştirileceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bunun yanında diğer faaliyetlerimiz de seçilerek oluşturuldu. Düzenlediğimiz birbirinden farklı etkinliklerle Ramazan geceleri çok güzel geçecek. Erzak yardımlarımız da artarak sürüyor. İlk kez bu yıl Hüdavendigar Parkı’nda Ramazan etkinlikleri düzenliyoruz. Ramazan ayı, tüm Bursalı hemşerilerimize, İslam alemine hayırlı olsun. İslam ülkelerinde akan kanın durmasına vesile olsun” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler