sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa Soma'yı unutmadı

Soma faciasının yıldönümünde Bursa sessiz kalmadı. Sivil toplum örgütlerinin yönetici ve üyeleri Setbaşı’ndan Heykel’e kadar yürüdü.

Bursa Soma'yı unutmadı
- A +

 

Aslıhan AYDIN-bursa.com

Geçen yıl Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci Bursa’da düzenlenen yürüyüşle anıldı.

DİSK, KESK ve TMMOB ile bağlı akademik meslek odaları, Bursa Barosu ve Çağdaş Hukukçular Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar, sloganlar eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği yürüyüşte, Soma’da yaşanan facianın kaza değil, cinayet olduğu vurgusu yapıldı.

Yürüyüşü düzenleyen sivil toplum örgütleri adına yapılan yazılı açıklamada, “Kaza mıdır, kader midir? Hayır, bu resmen cinayettir! Emekçileri güvencesizliğe, taşeronlaşmaya, denetimsizliğe teslim edenlerin işlediği cinayet” denildi.

İş cinayetlerine dikkat çekmek için imza kampanyası başlatıldığı duyurulan açıklamada, “DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından mart ayında ‘Kader değil, fıtrat değil, kaza değil, Cinayet!’ başlığı ile başlattığımız imza kampanyasına biz de Bursa'dan destek verdik. İmza kampanyasıyla dile getirdiğimiz talepleri 7 Haziran’dan sonra meclise sunulmak üzere Ankara'ya göndereceğiz” denildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler