Bursa sağlıkta şiddeti protesto etti

Samsun’da Operatör Doktor Kamil Furtun'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi üzerine Bursa’da doktorlar sessiz kalmadı, Setbaşı’ndan Heykel’e kadar yürüdü. Heykel’de basın açıklaması, yürüyüş ve sloganlarla sağlıkta şiddeti protesto eden sağlıkçılar, meslektaşlarının hunharca katledilmesini nefretle kınadıklarını belirtti.

Bursa sağlıkta şiddeti protesto etti
- A +

 

Bursa’da doktorlar bugün mesai yapmadı. Seslerini duyurmak isteyen sağlık çalışanları Heykel’de bir yürüyüş ve basın açıklamasında bulundu. Sendikaların da destek verdiği yürüyüş sonunda Heykel’de doktorlar adına ortak basın açıklamasını Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Aydın yaptı. Hastaların bugün kendilerini anlayışla karşılayıp destek vermesini isteyen Ertuğrul Aydın, “1 Haziran pazartesi, yani bugün Türkiye’de bütün sağlık kurumlarında yastayız, isyandayız. Sürekli olarak şiddete uğradığımız, dövüldüğümüz, vurulduğumuz hastane binalarına girmiyoruz. Bu sabah mesleğine saygı duyan tüm meslektaşlarımızla ve sağlık personeli ile birlikte mesai başlangıcında hastane bahçelerinde toplandık, saygı duruşunda bulunduk, basın açıklaması ve yürüyüşler yapıyoruz. Yüreğimiz acı ve öfke dolu, meslektaşımızın görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini şiddetli kınıyoruz” dedi.


Yürüyüşe katılan bütün doktorlar basın açıklamasının ardından ellerinde taşıdıkları siyah balonları gökyüzüne bıraktı. Atatürk heykeline siyah çelenk bırakılması ile eylem sona erdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler