sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


'Bursa Müftüsü'nden birlik beraberlik vurgusu

Birlik, beraberlik ve kardeşliğe vurgu yapan Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Ramazan ayının insanlara birbirlerini sevmeyi, kardeşliği ve hürriyeti öğreten bir mektep olduğunu söyledi.

'Bursa Müftüsü'nden birlik beraberlik vurgusu
- A +

 

Ramazan ayının bir medeniyet, bir dünya görüşü olduğunda dikkat çeken Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, Ramazan ayı sadece ağzımıza ve nefsimize gem vurulan günler olmadığını söyledi. Ramazan ayının yoksulların, düşkünlerin, muhtaçların, kimsesizlerin, yetim ve öksüzlerin, yaşlıların hatırlandığı ve korunduğu bir ay olduğunu ifade eden Ay, "Ramazan, sıcacık yuvasından ayrılmak zorunda kalan kardeşlerimizin derdiyle hemhal olma vaktidir. Ramazanda herkesin birbirine karşı saygılı ve hoşgörülü davranması gerekir. Oruç tutanların, tutmayanlara bir şey demeyeceği gibi oruç tutmayanların da mümkün olduğunca dışarıda yemek yememeye dikkat etmeleri gerekir. Sıcak ve uzun günlerde oruç tutmak zaten zorken birbirimiz için bunu daha da zor hale getirmememiz gerekir" diye konuştu.

Bursalılar ayrıca bu Ramazan’ı dolu dolu geçireceğini ifade eden Ay, "Merinos Parkı’nda enderun teravihi ve cumhur müezzinliği icra edilirken, 20 camide hatimle teravih kılınacak. 47 cami 'itikaf' için sabaha kadar açık bırakılacak. Bunların dışında Bursa Müftülüğü ise soru-cevaplar, ilahiler, boyunca vaazlar ve sohbetlerle huşu dolu bir ramazan için çalışıyor" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler