Bursa milletvekilleri Bursa Barosu'nda

7 Haziran genel seçimlerinin ardından Parlamentoda Bursa’yı temsil edecek AK Parti, CHP, HDP ve MHP milletvekilleri, Bursa Barosu’nun konuğu oldu.

Bursa milletvekilleri Bursa Barosu'nda
- A +

 

Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz ve Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla Almira Hotel’de yapılan toplantıya; AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Önder Matlı, Hakan Çavuşoğlu, Zekeriya Birkan, İsmet Su, CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, MHP Bursa Milletvekilleri Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu ve HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak katıldı. Toplantının açılışında konuşan Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, “Demokrasiye inandıktan sonra siyasi inançlarımız ne olursa olsun bütün sorunların çözümü parlamentodur. Bu açıdan hayati değer taşıyan sorumluluklarla bu yetki, halk tarafından size verildi. Demokrasinin kökleşmesi hukuka olan güvenin yeniden tesisiyle mümkün olabilir.  Güvenilir yargının yeniden inşası konusunda hep söyledik; toplumda adalete olan inanç kaybolduğunda o toplumun geleceği de kayboluyor. Ne pahasına olursa olsun bence parlamentonun öncelikli görevi, yargıya olan güvenin yeniden tesisini sağlamaktır” dedi.

Bursa Barosu’na teşekkür ettiler

Toplantıya katılan 4 siyasi partinin Bursa milletvekilleri, böyle bir toplantıyı tertipleyen başta Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz ve Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ettiler.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, “Burada bütün milletvekilleri bir aradayız. Hepimiz Bursa milletvekiliyiz, Türkiye milletvekiliyiz. Tabi seçilen milletvekillerimiz Bursa sorunlarıyla ilgileneceklerdir. Bu da iletişimi gerektiren bir husus. Bugünkü toplantı bu açında da önemli diye düşüyorum” dedi.

Buluşmanın ardından çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık ise, “Bizler hizmet için yola çıktık. Öncelikle bunu ifade edeyim. Biz hizmet için her konuda birbirimize destek olacağız. Biz hizmet için ne yapılması gerekiyorsa bu yolda bütün çabamızı sarf edeceğiz. Bundan sonra çalışmalarımızı hizmet için yapacağız” ifadelerini kullandı.

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir ise toplantının ardından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Baromuza çok teşekkür ediyorum. Ben yine ilk günlerde aynısını söylemiştim. Demiştim ki bizler Bursa’da, Bursa milletvekilleri olarak aynısını yapmak durumundayız. Farklı partilerdeyiz, tabi farklı önceliklerimiz var. Ama bir araya gelip konuşmalı ve belli konularda birlikte hareket etmenin yollarını aramalıyız. En azından belli konularda belli fikirleri takip eden arkadaşlarımız onu diğerlerine anlatmalıdır. Bundan Bursa karlı çıkacaktır. Baromuz bunun ilk adımını atmış oldu. Bundan sonra siyasi partilerimiz, STK’larımızın benzer uygulamalarda bizi bir araya getirip ya da kendimiz inisiyatif alıp biraraya geliriz diye düşünüyorum.”

Toplantının ardından konuşan HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak da, Bursa Barosu’nun düzenlemiş olduğu tanışma toplantısının önemine değindi. Kolçak, ayrıca Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler