Bursa metrosu oraya da gidecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, metronun şehir hastanesinin yapıldığı Doğanköy’e de gideceğini müjdeledi

Bursa metrosu oraya da gidecek
- A +

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atıldı. Arınç, Bursa Şehir Hastanesi’nin 29 Ekim 2017’de açılacağı müjdesini verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Şehir Hastanesi’nin modern Türkiye’ye yakışan bir tesis olduğunu, Bursa’da yapılamayanları yapmak AK kadrolara nasip olduğunu, yaptıkları eserlerle 2023 hedeflerine adım adım ulaştıklarını söyledi. Altepe, Bursa Şehir Hastanesi’nin yapıldığı Doğanköy’e metro hattının yapılacağı müjdesini de verdi.

Konuşmaların ardından Bursa Şehir Hastanesi temeli Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve protokol tarafından atıldı.

430 bin metrekarelik alana 1 milyar 250 milyon liraya yapılacak olan Bursa Şehir Hastanesi, bin 355 yatak kapasitesine sahip ileri teknoloji medikal ekipmanlarıyla Avrupa’nın sayılı hastaneleri arasında gösteriliyor. Bursa Şehir Hastanesi bünyesinde barındıracak olan 264 yataklı genel hastane, 127 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 224 yataklı onkoloji hastanesi, 214 yataklı kalp ve damar cerrahisi hastanesi, 48 yataklı psikiyatri hastanesi, 144 yoğun bakım ünitesi ve 49 ameliyathane bölgenin ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verecek. Hastane tamamlandıktan sonra günlük ortalama 950’si acil olmak üzere 15 bin 500 hastasına, 2 bini tıbbi olmak üzere 4 bin personel ile hizmet verecek. Hastanede ayrıca bini aşkın sismik izolatörü ile en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiçbir aksama olmadan yerine getirmeye devam edecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler