Bursa Kano ile tanıştı

Okullar arası Kano İl Birinciliği yarışmaları Uludağ Üniversite'si Göbelye Göleti’nde gerçekleştirildi..

Bursa Kano ile tanıştı
- A +

 

Bursa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şubesi tarafından yapılan okullar arası Kano İl Birinciliği yarışmaları Uludağ Üniversite'si Göbelye Göleti’nde, 2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Bursa’da ilk kez düzenlenen okullar arası kano yarışları, oldukça çekişmeli geçti. 35 kız ve 46 erkek sporcunun katıldığı müsabakalarda durgun su kano ve deniz kanosu kategorilerinde yapıldı. Büyükşehir Belediyespor Kano antrenörü Deniz Korkmaz koordinatörlüğünde ve Kano İl Temsilcisi Prof. Dr. Hasan Hüseyin Oruç tarafından organize edilen yarışlar, Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Uludağ Üniversitesi katkılarıyla gerçekleştirildi. İki gün boyunca heyecanlı müsabakalara sahne olan yarışlar renkli görüntülere sahne oldu. Kano yarışlarında dereceye giren sporcular, madalya ve kupa sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı.

Ödül törenine Bursa Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Okul Sporları Şube müdürü Hamza Çelik de hazır bulundu. Bursa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursa’nın bu dönemde spor kenti kimliğiyle öne çıkması için yoğun çaba gösterdiklerini belirtti. Şahin, Bursa’da futbolun yanı sıra sporun tüm branşlarını önemsediklerini kaydetti.

Şahin konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Kısa bir süre önce Bursa’mızda okul sporlarına yeni bir branş daha katıldı. Bugün Bursa’da Kano branşı için tarihi bir güne tanıklık yaptık. “Spor Kenti Bursa hedefimize yakışan bir organizasyonu gerçekleştirdik. Kano sporuna desteğimiz önümüzdeki günlerde artarak devam edecek. Bursa okul sporlarında, su sporlarından kano branşının başlatılması ve tanıtılması adına önemli bir organizasyona imza atıldı.”

Durgun su kano branşında dereceye giren okullar ay sonunda durgun su Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar.

Yorum Ekle

İlgili Haberler