Bursa halkı bunu hak ediyor mu?

Yolcuların otobüs beklediği, otobüslerin yolcu indirip bindirdiği yerdir otobüs durakları özellikle yağmurlu günlerde bizi ıslanmaktan kurtaran, güneşli günlerde ise gölgesine saklandığımız toplu ulaşımı kullananların kurtacısıdırlar.

Bursa halkı bunu hak ediyor mu?
- A +

 

Ama Bursa’da durum hiç sanıldığı gibi değil... CHP Bursa İl Yönetim Kurulu eski üyesi  Ali Küçüksarı'nın tespitlerine göre, çınar ağaçlarının gölgesine konuşlandırılanlar hariç Bursa’da otobüs durakları güneşin altında cayır cayır yanıyor.

Ali Küçüksarı, kendi çektiği fotoğrafları sosyal medyada şu notlarla paylaşmış:

"Her yanı cam ve şeffaf plastik kaplı, sıcağı adeta emip aşağıya veren, beyniniz sulanmadan otobüse binmenizin mümkün olmadığı otobüs duraklarında kışın da tam tersi bir durum yaşanıyor. Duraklarda bulunan buz gibi kanepelere oturmanız mümkün değil. Bu durakları yapanlar, yaptıranlar, onay verenler kentin 'iş bilen' yöneticileri klimalı arabalarınızdan inin ve 15 dakika bekleyin. bakalım bu tasarım harikası duraklarda, ne oluyor!"

Ali Küçüksarı, "Antalya Büyükşehir Belediyesi güneşle kendi enerjisini üreten klimalı duraklarla şehri donatırken Bursalı yöneticilerin bu konuda henüz bir çalışma yapmaması halka eziyettir. Bursa halkı bunu hak etmiyor hak ettiği bir durum değil" bunu haketmiyor" dedi.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler