sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa eski valisi Zekai Gümüşdiş hayatını kaybetti!

Bursa'da en uzun süre görev yapan ve kent halkı tarafından oldukça sevilen eski valilerinden Zekai Gümüşdiş 94 yaşında hayatını kaybetti.

Bursa eski valisi Zekai Gümüşdiş hayatını kaybetti!
- A +

 

1979 yılında atandığı Bursa Valiliği'ni 1988 yılına kadar sürdürerek, Bursa'da en uzun valilik görevinde bulunan Zekai Gümüşdiş yaşamını yitirdi.

Gümüşdiş'in hayatını kaybetmesiyle ilgili Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Erdem, "80'li yılların başında Bursa'mızda görev alan ve büyük emeği geçen eski Vali Zekai Gümüşdiş'in vefatını üzülerek öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." dedi. bursahakimiyet.com.tr den çalınmıştır

Tokat ve Aydın Valiliği görevlerinin ardından 9 yıllık Bursa Valiliği görevinin ardından kendi isteğiyle emekliye ayrılan Gümüşdiş, bu görevlerin öncesinde ise sırasıyla Karşıyaka Bucak Müdürlüğü, Bergama ve Ödemiş Kaymakam vekilliklerini yaptı. Gümüşdiş, Baykan, Çan, Ayvalık Kaymakamlıkları, Bandırma Belediye Başkanlığı, Çubuk kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 1.daire başkanlığı, Genel Müdür Muavinliği ve vekilliği görevlerini de yerine getirdi.

Öte yandan Gümüşdiş'in adını taşıyan 'Zekai Gümüşdiş Ortaokulu' adında bir okul yer almakta.bursahakimiyet.com.tr den çalınmıştır

ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ KİMDİR?

Gümüşdiş, 10 Ekim 1926 yılında İzmir'in Bornova ilçesinde doğmuş, 1950 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İdari Bilimler Bölümünden mezun olmuştur.

Gümüşdiş evli ve 1 çocuk babasıydı.

İlgili haber için tıklayın.

Kayınpeder gelinini vurup, intihara kalkıştı

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hamit aydın 29 Kasım 2020 18:18 Allah rahmet eylesin iyi bir komşumuzdu

İlgili Haberler