Bursa Emniyeti'nden afişli uyarı!

İnegöl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, son günlerde artan telefonla dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için bankamatiklere uyarı afişleri asarak vatandaşları uyarıyor.

Bursa Emniyeti'nden afişli uyarı!
- A +

 

Kendini Polis ya da savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, "Terör örgütü ile bağlantınız tespit edildi. Örgütle mücadele etmek için size vereceğimiz banka numarasına para havale etmeniz gerekmektedir" veya para ve ziynet eşyalarını bir torbaya koyup çöp kutularına bırakın gibi yalanlarla binlerce vatandaşı dolandırmaya devam ederken, İnegöl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, telefonla dolandırıcılık olaylarının en çok meydana geldiği bankamatikleri göz hapsine aldı.

AFİŞLERLE UYARI

Bankamatiklerin yanına asılan afişlerde, "Sizi telefonla arayarak, kendisini güvenlik görevlisi (Asker, polis, Savcı, Hakim) veya banka çalışanı olarak tanıtan kişilerin telefon numarasına veya hesap numarasına hiçbir şekilde para havalesi veya kontör yüklemesi yapmayınız. Bu durumlarda en yakın polis birimlerinden veya 155 polis imdat telefonundan yardım alabilirsiniz" uyarısı bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler