Bursa ekonomisinin en büyükleri belli oluyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından gerçekleştirilen 'Bursa İlk 250 Büyük Firma Araştırmasının sonuçları, 15 Haziran Pazartesi günü kamuoyuna açıklanıyor.

Bursa ekonomisinin en büyükleri belli oluyor
- A +

 

Altıparmak Temsilcilik Binası’nda açıklanacak araştırma, Bursa ekonomisinin 2014 yılındaki durumunu ortaya koyuyor. Firmaların 2014 yılındaki verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre gerçekleştirilen araştırma, bu yıl ilk kez elektronik ortamda düzenlendi. Firmalar, www.ilk250.org.tr uzantılı internet sitesinden kendilerine verilen kurum numarası ve şifresiyle doldurdukları anket formuyla araştırmaya katıldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 1997 yılından bu yana her yıl düzenli olarak yapılan ‘Bursa İlk 250 Büyük Firma Araştırması’nın Bursa ekonomisine ışık tuttuğunu söyledi. Firmalara önemli prestij sağlayan araştırmanın Bursa ekonomisine ışık tutacağını da aktaran Burkay, “Bursa İlk 250 Büyü Firma Araştırması’, kent ekonomisine ışık tutmaya devam ediyor. Araştırma, Bursa’da zaman içinde ekonomik yapının nasıl değiştiğini ortaya koymanın yanı sıra ihracattan çeşitli sektörlerdeki istihdam rakamlarına ilişkin ayrıntılı bilgileri önümüze getiriyor. Bursa ekonomisine ilişkin, en dinamik kesimden gelen ayrıntılı sayısal veriler, kentin ekonomik geleceği konusunda çok önemli bir kaynak oluşturuyor.” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ