Bursa bu sektörde Türkiye'nin amiral gemisi

Vali Karaloğlu: " Bebe ve çocuk sektöründe Bursa çok önemli bir yerde. Vişne Bölgesi ile Bursa bu sektörde Türkiye'nin amiral gemisi. Vişne Caddemiz neredeyse Bursa kadar bilinen bir yer oldu" dedi.

Bursa bu sektörde Türkiye'nin amiral gemisi
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, (BEKSİAD) Bebe Çocuk Konfeksiyonu İş Adamları Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği iftar programına katıldı.
Bursa'da 13 yıldır 170 firma ile Ülkeye değer katan ve üç Kıta'da söz sahibi olan BEKSİAD geleneksel iftar sofrasının bu seneki misafirleri Suriye vatandaşları oldu.

Güzel bir iftar sofrasını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Valisi Münir Karaloğlu: " Değerli dostlar bebe ve çocuk sektöründe Bursa çok önemli bir yerde. Vişne Caddesi ile Vişne Bölgesi ile Bursa bu sektörde Türkiye'nin amiral gemisi. Vişne Caddemiz neredeyse Bursa kadar bilinen bir yer oldu. Şimdi sektör bunu bir fuar ile taçlandırmak istiyor. Bebe ve Çocuk Konfeksiyonunda bir fuar yapılacak. Bu da önemli tabi. Sektörün Türkiye'deki büyük bir ağırlığı Bursa'da, fuarının da Bursa'da olması önemliydi. Beş yıl önce bırakılmış, beş yıl sonra yeniden başlıyor. Buna hep beraber sahip çıkmamız lazım. Kentin bütün dinamiklerinin bu fuara sahip çıkması lazım. Bursa'nın bu günkü imkanları beş yıl önceki imkanlarından daha iyi, Türkiye'nin imkanları daha iyi belki bu imkanları da kullanarak kentteki iş birliğinin oluşturmuş olduğu sinerjiyi de kullanarak bu fuar sayesinde Bursa'daki bebe ve çocuk konfeksiyonunu daha da geliştirebiliriz. Katma değeri daha yüksek ürünlere doğru geçebiliriz diye düşünüyorum. Markalaşmaya bu fuar vesile olur diye düşünüyorum. Onun için ben BEKSİAD'ı kutluyorum. Hem sektörün sorunları ile ilgilenmesi hem de sektörü geleceğe taşımasıyla Vişne Bölgesinin sorunlarını çözme noktasında gerek Belediyeler ile gerek Valiliğimiz ile yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla da BEKSİAD'ın değerli Başkanını kutluyorum. İnşaallah bebe sektörü gelecekte bu gün olduğundan daha iyi bir yere gelecek diye de temenni ediyorum.

Ben bu akşam bir teşekkürü de bu sofrayı bu iftar sofrasını sadece iş adamlarına değil, Suriyeli muhacir kardeşlerimize, yurt dışından gelip şehrimiz de misafir olan öğrencilerimize de açtığı için ayrıca BEKSİAD'ı kutluyorum. Böyle olması lazım. İftar sofralarında sadece birbirimizi ağırladığımız değil toplumun çeşitli katmanlarının bir araya geldiği sofralara dönüştürmek lazım bu konuda da BEKSİAD'ı kutluyorum. Rabbimizin oruçlarımızı kabul etmesini niyaz ediyorum" dedi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren BEKSİAD Başkanı Halil Atalay ise geleneksel hale getirdikleri iftar programlarını devam ettireceklerini ve katılımlarından dolayı Vali Karaloğlu'na teşekkür etti.
Merinos AKKM'de Kuran tilaveti ile başlayan iftar programının ardından Suriye'den gelen çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Karaloğlu, Suriye'den okumaya gelen öğrenciler ile de bir süre sohbet etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler