Bursa bayrama hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda Ramazan Bayramı’nı yaşamaları için gereken her türlü tedbiri aldığını duyurdu.

Bursa bayrama hazır
- A +

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kent Meydanı’ndaki otobüs durağından arife günü ile bayramın 1. Günü, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, her saat başı karşılıklı olarak Hamitler Kent Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri hizmet vereceği belirtildi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Raylı Sistem ve Otobüs İşletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü'nün, vatandaşların bayram süresince rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak normal seferlerini sürdüreceği ifade edildi. 

Ayrıca bayram süresince, Bursa Deniz Otobüsü (BUDO)'nün normal seferlerinin yanı sıra 16 Temmuz Perşembe günü Bursa Mudanya’dan, İstanbul Kabataş’a saat 19.15’te, Kabataş’tan da Mudanya’ya saat 21.30’da ek sefer yapacağı hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada, bayram boyunca belediye hizmet birimlerinin çalışmalarını sürdüreceği belirtilerek, ''Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı’nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 28 ayrı grupta 405 personel ve 99 araçla görevini sürdürecek. Bursalılar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecekler. Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlar, 3661800 numaralı telefona başvurabilecekler. BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri, 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 veya 270 24 00 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler. Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini aralıksız sürdürecek.Her konudaki dilek ve şikayetlere yardımcı olmak üzere hizmet birimleri çalışmalarını aralıksız sürdürecek'' ifadelerine yer verildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler