Bursa Atlı Spor Kulübü'nde heyecanlı yarışma

Bursa Atlı Spor Kulübü, BASK Açık Manej Final Ligi Engel Atlama Yarışmaları’na ev sahipliği yaptı.

Bursa Atlı Spor Kulübü'nde heyecanlı yarışma
- A +

 

Türkiye Binicilik Federasyonu takviminde yer alan “BASK Açık Manej Final Ligi Engel Atlama Yarışmaları” 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde, Bursa Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi. Mennan Pasinli Açık Maneji’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 80 atın yer aldığı müsabakalarda Bursa Atlı Spor Kulübü başta olmak üzere, İstanbul, Ankara ve İzmir bölgelerinin yanı sıra ferdi olarak katılan yarışmacılarla birlikte yaklaşık 70 binici dereceye girebilmek için birbirleriyle mücadele etti. 2 gün boyunca süren müsabakalar toplam 8 kategoride gerçekleştirilirken oldukça keyifli ve çekişmeli anlara sahne oldu.

DOSAB-DOSABSİAD ve ALAGÖZ EMLAK ana sponsorluğunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi, SYK Tekstil, Kardeş Otel, DLK Lojistik, B-PLAS, Yeni KAPLICA ve GÖKÇEN Şirketler Kulübü tarafından desteklenen müsabakalar sonunda, dereceye giren yarışmacılara kupalar ve çeşitli miktarda para ödülleri verildi.

Müsabakalara katılan Bursa Atlı Spor Kulübü sporcuları, Hasan Şentürk, Ata Nail Sular, Cemil Oğuz, Sarven Çakaroğlu ve Serkan Yılmaz dereceye girebilmek için mücadele eden isimler arasındaydı. Müsabakalar sonunda açıklama yapan Bursa Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş; “Türkiye Binicilik Federasyonu takviminde yer alan ve 3 ayaktan oluşan BASK Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları’nı geride bıraktık. Böyle önemli bir organizasyou Bursa’da  gerçekleştirmekten dolayı çok gururluyuz. Sponsor olarak bizleri destekleyen DOSAB-DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm bölge sanayicilerine, ALAGÖZ EMLAK, GÖKÇEN ŞİRKETLER GRUBU, B-PLAS, YENİ KAPLICA işletmelerine minnet duyuyoruz. Binicilik sporu her geçen gün Türkiye’de gelişiyor. Bu desteklerden aldığımız güçle, Bursa Atlı Spor Kulübü olarak gelişime katkı vermekten onur duyuyoruz. Bu heyecanlı ve renkli organizasyonlar sayesinde Bursa binicilik heyecanını yaşıyor. Yarışlara izleyici olarak yoğun ilgi gösteren değerli Bursalılar’a da çok teşekkür ediyor ve kendilerini her zaman Bursa Atlı Spor Kulübü’ne davet ediyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler