BURFAŞ, kaliteden ödün vermiyor

Kent Orman Restoran’da Bursa.com mikrofonlarına konuşan Gümüşsoy, BURFAŞ’ı ve Kalite Hizmet Ödülü’nü anlatırken Seda Çapçı’nın sorularını da yanıtladı.

BURFAŞ, kaliteden ödün vermiyor
- A +

 

BURSA.COM

 Kent Orman Restoran’da BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy ile buluşan Seda Çapı, BURFAŞ hakkında merak edilenleri sizler için sordu.

BURFAŞ KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYOR

Seda Çapçı: 28 gelişmiş ülkede yapılan organizasyonda BURFAŞ, Kalite Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Asıl güzel olan şey şu ki, tamamen habersiz gelişiyor, BURFAŞ kalite, tazelik ve hijyen anlamında ödüle layık görülüyor. Neler söyleyeceksiniz bu konuda?

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy: Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Bu ödül vizyon ödül, Bursa ve BURFAŞ için inanılmaz değerli bir ödül. Güzel olmasının yegane sebebi, kalite ödülü olması. Bizim, göreve geldiğimiz ilk günden beri üstünde titizlikle durduğumuz ve altını kırmızı çizgilerle çizdiğimiz tek şey var; ‘kaliteden taviz vermemek’. Çünkü vatandaşımız her şeyin en iyisine, en kalitelisine layık. Her şey insanımız için ve bu nedenle de bu ödül, tesadüf değil.

  

TEDARİKÇİLERİN TAMAMI BURSALI

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy: Bir müşteri açısından bir de esnaflar açısından bakıyoruz olaya. Biz BURFAŞ’ız ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştirakıyız. BURFAŞ olarak biz bütün tedarikçilerimizi Bursalılardan seçiyoruz. Ben, Bursa dışında hiç kimseden hiçbir şey almıyorum. Her ne alıyorsam Bursa firmalarından, Bursalı tedarikçilerden, Bursalı esnaftan alıyorum. İstanbul’da Ankara’da daha uygunsa bile oradan fiyat alırız, iki kuruş fazla verip Bursa’dan alırız. Kesinlikle bunun dışına çıkmıyoruz.

  

FİYAT POLİTİKASIYLA BİR DENGE UNSURU

Seda Çapı: BURFAŞ’ın fiyat politikasından bahseder misiniz, fiyatlarınızı neye göre belirliyorsunuz?

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy: Fiyat politikamızı, normal kalite standartlarını yakaladıktan sonra, kaliteden taviz vermeden normal esnafın fiyatının bir çıta üstünde, elit esnafın da iki çıta altında olarak belirliyoruz. Örneğin çay, kahvede 1 lira, kafede 2 buçuk lira, bizde 1 buçuk Lira. Normalin 50 kuruş üstünde, kafenin 1 lira altındayız. Mesela Bursa Kebabı, bir esnaf kardeşimde 14 lira, elit bir esnafta 25 lira porsiyonu, Kayhan Döner Sofrası’nda 18 lira. Normal esnafın 4 lira üstünde, bir diğerinin 8 lira altındayım. Yani bu noktada bir denge unsuru olarak duruyoruz.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ