BUMİAD siyasilerden ne istiyor?

Bursa Mühendis ve Mimar İş Adamları Derneği (BUMİAD) Başkanı Mehmet Orhan Efe, siyasi endişeleri ve bekleyişleri ortadan kaldıracak söylemlerin değil, icraatların önemli olduğunu söyledi. Efe, erken seçimin de çözüm olmadığına inandıklarını ifade etti.

BUMİAD siyasilerden ne istiyor?
- A +

 

BUMİAD Başkanı Orhan Efe, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi ve sonuçlarına ilişkin bir değerlendirme yaptı. Efe yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçim sınavlarından birinin, demokrasi adına başarıyla geçildiğini kaydetti.

Efe şunları söyledi:

“Halk bu sınavı aşmıştır, ancak şimdi siyasilerin önünde çok daha önemli bir sınav bulunmaktadır. Ekonomi ve siyasi alandaki belirsizlikler uzadıkça ve uzlaşıdan uzaklaşıldıkça, önümüze kötü tabloların çıkması kaçınılmaz olacaktır.

Ekonominin sisli ve endişeli bekleyişi, ilk etapta siyasilerin mutedil ve hoşgörülü yaklaşımları ile bir nebze aşılarak frene basılmış olur. Ancak bunun kalıcı olması gerekmektedir.

Önemli olan siyasi endişeleri ve bekleyişleri ortadan kaldıracak söylemler değil, icraatlardır. Eğer siyasiler söylemlerini hayata geçirecekleri adımlar atarlarsa hem Türkiye siyaseti hem ekonomisi kazanmış olur. Bu noktada erken seçimin de çözüm olmadığına inanıyoruz.”

Efe, BUMİAD olarak, tüm siyasileri ve meclise giren siyasi partileri; geçmişteki birbirlerine karşı suçlayıcı tavır ve söylemlerini bir kenara bırakmaya, ülkenin birlik beraberliği ile bölünmezliği noktasında el ele vererek, uzlaşmaya, gösterebilecekleri en hoşgörülü davranışlarını sergileyerek yeni başlangıçlara güvenle adım atmaya davet ettiklerini söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler