Bulduğu bin 450 Euro’yu polise teslim etti

Almanya'nın Germersheim kentinde 16 yaşındaki Suriyeli mültecinin, bir bankın üzerine bulduğu içi dolu cüzdanın içinden 450 bin Euro çıktı. Suriyeli mülteci cüzdanı polise teslim etti.

Bulduğu bin 450 Euro’yu polise teslim etti
- A +

 

Almanya'da mülteci akımı kamuoyunu olumsuz yönde etkilerken, 16 yaşındaki Suriyeli bir mültecinin onurlu hareketi Alman polisini oldukça olumlu etkiledi. Germersheim kentinde yaşayan 46 yaşındaki bir Alman kadın, parktaki bankta unuttuğu cüzdanı için polise gidince bir sürpriz yaşadı. Kadının içinde bin 450 Euro nakit para ve bir çok kredi kartının bulunduğu cüzdanı karakolda kendisini bekliyordu. Cüzdanı, Suriyeli bir mülteci bulup hemen karakola teslim etmişti. Kadının, parasını kayıp etmesi ile, polisten teslim alması toplam bir buçuk saat içerisinde olmuştu.

DÜRÜST SURİYELİ MÜLTECİ

Polisin verdiği bilgiye göre, parkta cüzdanı bulan dürüst Suriyeli mülteci çocuğu, hiç Almanca bilmediği halde karakola gidip, el kol işaretiyle cüzdanı parkta bulduğunu ve o bankta daha önce bir kadının oturduğunu gördüğünü anlatmış. Çocuğun dürüstlüğünden etkilenen Germersheim polis müdürlüğü olayı basınla paylaştı. Kadının, onurlu bir davranış gösteren çocukla buluşup, kendisine bizzat teşekkür etmek istediği bildirildi. Suriyeli çocuğun, ailesiyle birlikte savaştan sığındıkları Almanya'da bir mülteci yurdunda zor koşullarda yaşadığı öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler