BUİKAD’da İpek Yalçın dönemi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin (BUİKAD) 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 5. dönem başkanlığına İpek Yalçın seçildi.

BUİKAD’da İpek Yalçın dönemi
- A +

 

“İş kadınıyla güçlü bir Türkiye” vizyonuyla yola çıkan Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) 5. Olağan Genel Kurulu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk’un divan başkanlığında gerçekleştirildi. Genel kurulda İpek Yalçın’ın hazırladığı yönetim ve denetim kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi.

4. dönem başkanı Özlem Baş Bayraktar, 7. yılını dolduran BUİKAD’ın hem kurucu üyesi hem de 3. ve 4. dönem başkanı olarak, dernek vizyonuna bağlılığı, elde ettiği başarıları, sürdürülebilirliğini sağladıkları projeleri ve sürekli gelişen ve güçlenen çizgisiyle gurur duyduğunu belirtti.

Oylama sonrası yeni dönem başkanlığına seçilen İpek Yalçın “Dört dönemdir yapılan başarılı proje ve çalışmalar; yeni dönem başkan ve ekiplerine ciddi bir sorumluluk bırakmaktadır. Derneğimizin amaç ve vizyonu ile örtüşen projelerde yer almak, rol model ve yol gösterici olmak; mevcut projeleri korumamız gerektiği gibi yeni projeler üretmemiz gerekmektedir. Derneğimizin projelerinin sadece Bursa’da değil Türkiye de duyulması ana hedefimiz olmalıdır” dedi.

BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, “Üretim ve tedarik zincirinin halkalarında yer alan tüm çalışan kadınlar gibi BUİKAD üyeleri de Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Kadın titizliği ve vizyonu ile de özellikle girişimci ve üst düzey yönetici pozisyonunda olan BUİKAD üyelerinin katkısı ise hem şehrimizi hem de ülkemizi daha üst seviyelere taşıyacak değerdedir.  Bu nedenle içine girdiğimiz süreç çok önemlidir. Çok güçlü bir kadın derneğiyiz. Aramızdaki sinerji çok yüksek ama bu iletişimi ekonomik olarak da bir işbirliğine dönüştürmek amacımız olmalıdır” diye konuştu.

İpek Yalçın başkanlığındaki BUİKAD Yönetim Kurulu’nda Belgin Gökçe, Oya Eroğlu Yakıcı, Elif Ahsen Gökçen, Semra Baykan, Berna Aşıroğlu, Ebru Koçanalı, Nermin Atalay ve Ulviye Yahya yer aldı.

 

İlgili Haberler