BUÇAD 1'inci yaşını iftarla kutladı

Bilgide ve Uygulamada Çeşitliliği Destekleme Derneği (BUÇAD)  Organize Sanayi Bölgesi Sosyal Tesisleri’nde yer alan Meşelipark-Siesta Cafe’de gerçekleştirdiği iftar yemeğiyle 1 yaşını kutladı. Oldukça renkli anların yaşandığı iftar öncesi genel kurul toplantısı düzenleyen BUÇAD, dernek organlarını, yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerini belirledi.

BUÇAD 1'inci yaşını iftarla kutladı
- A +

 

Çok sayıda dernek üyesinin hazır bulunduğu toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından BUÇAD Yönetim Kurulu Başkanı Başak Yegin Biçer faaliyet raporlarını okudu. BUÇAD’ın kurulduğu tarihten itibaren gerçekleştirdiği sosyal, eğitim ve ekonomik alandaki projelerle oldukça önemli bir misyona sahip olduğunu belirten Biçer; “BUÇAD olarak kurulduğumuzdan itibaren iş yaşamında çeşitliliğin arttırılmasını, bu sayede üretim ve hizmet sektörlerinde oluşabilecek kazanımların somut olarak ortaya konulmasını, dolayısı ile kadın ve gençlere istihdam yaratılmasını amaçladık. Bu bağlamda bugüne kadar iş hayatında kadınlara yönelik bakış açısına dikkat çekmek için ‘Ben sen olsam, sen kadın olsan’ adlı fotoğraf sergisi düzenledik. Bununla birlikte yine benzer şekilde ‘Ben sen olsam, sen genç olsan’ konu başlığıyla Uludağ Üniversitesi Gençlik Sokağı’nda fotoğraf sergisi düzenleyerek toplumdaki gençlik algısına dikkat çekmek istedik ve BEBKA fonlu Mentörlük eğitimi başta olmak üzere, birçok alanda eğitim aldık.” şeklinde konuştu.

1980 sonrası doğumlu gençlerimizi iş hayatına hayatında desteklemek için ‘Genç Lojistik’ projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Biçer, ayrıca gençleri iş hayatına hazırlamak, onlara liderlik ve diğer vasıfları kazandırarak istihdam edilmesine destek amacıyla hazırlamış oldukları  ‘Gençler Profesyonel Ellerde Yarınlar Güvenli Ellerde’ projesiyle İl Dernekler Genel Müdürlüğü’ne başvuru da bulunduklarını kaydetti.

BUÇAD’TAN ‘KALPLERE DOKUNACAK PROJE’

Yeni dönemde de BUÇAD olarak toplumda farkındalık yaratacak projelerin altına imza atmayı hedeflediklerini ifade eden Biçer,  bu kapsamda engelli bireylerin kendilerini değerli hissetmelerini sağlayarak iş yaşamına katılmalarını teşvik etmek amacıyla çalışmalar içerisinde olacaklarını açıklayarak şunları söyledi: “Ayrıca önümüzdeki süreçte toplumda engelli algısına ve iş dünyasında istihdamına yönelik farkındalık yaratabilmek amacıyla ‘Ben sen olsam sen engelli olsan’ adlı bir fotoğraf sergisi açmayı hedefliyoruz. Belki de eğitim alanında en önemli projelerden birini teşkil edecek ‘Kalplere dokunacak’’  projemizle imkanları kısıtlı ailelerin çocuklarına TEOG sınavlarına hazırlanabilmeleri için kitap setleri göndereceğiz. Edirne , Bursa ve Van’ da eş zamanlı başlatacağımız bu projemizi zamanla bütün illerimizi kapsayacak şekilde genişletmeyi de arzu ediyoruz.”

BUÇAD Başkanı Başak Yegin Biçer’in faaliyet raporunu okumasının ardından kongre divan kurulu heyetinin belirlenmesinin ardından yeni yönetimin kurulunun seçilmesi için oylamaya gidildi. 7 olan yönetim kurulu üye sayısını 10’a, 3 olan denetim kurulu üye sayısını da 4’e çıkaran BUÇAD’ı yeni dönemde gelecek hedeflerine taşıyacak yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

Yönetim Kurulu:                                                                                    Denetim Kurulu

 

Başkan: Başak Yegin Biçer                                                                   Mehmet Şişmangil

 

A.Şekip Etel                                                                                           Ahmet Kıran

 

Tülay Tek                                                                                               Mükremin Eraslan

 

Serkan Polat                                                                                            Nurettin Yamankaradeniz

 

Neslihan Çelik Alkoçlar

 

Ayhan Yazar

 

Numan Çakır

 

Zeynep Varol Aksoy

 

Ayşegül Tezcanlı Tatar

 

İsmail Uygur

Yorum Ekle

İlgili Haberler