Bu yolda kazaların önüne geçilemiyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi Muhtarı İlyas Seyhan Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Odunluk Mahallesi ile Çamlıca Mahallesi arsında bulunan Lefkoşe Caddesi’nde yaşanan kazaların önüne geçilemiyor” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Odunluk Mahallesi Muhtarı İlyas Seyhan Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Odunluk Mahallesi ile Çamlıca Mahallesi arsında bulunan Lefkoşe Caddesi’nde yaşanan kazaların önüne geçilemiyor. Mahallemizde sağlık ocağı ve pazar yeri olmadığından dolayı vatandaşlarımız Çamlıca Mahallesi’nde bulunan sağlık ocağına ve pazara gidiyor. Özellikle kış aylarında sık sık can kaybının da olduğu kazalar yaşanıyor. Kavsak üzerinde kurulan lambalarda zaman zaman yetersiz kalıyor. Ağır yük taşıyan beton mikserleri ve mermer kamyonları kazalara neden oluyor” dedi. Odunluk Mahallesi Muhtarı İlyas Seyhan, mahalle içerisinde kapalı Pazar yeri ve sağlık ocağı yapılması için gerekli boş alanın olduğunun altını çizerek, “Turizm Meslek Lisesi’nin yanında 5000 dönümlük bir arazi var. Buranın bir an önce kamulaştırılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Hatta sağlık ocağını yapacak hayırsever bir vatandaşımız bile hazır” diye konuştu.

 EĞİTİMDE SORUN YOK

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde yapılan köprüden sonra mahalle de trafik sorunun arttığını belirten Odunluk Mahallesi Muhtarı İlyas Seyhan, “Özellikle sabah ve akşam iş çıkış saatlerinde trafik içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu konunun çözümü konusunda gerekli girişimlerde bulunduk. İnanıyorum ki alternatif yol güzergahları devreye sokularak trafik sorunu çözülecektir” dedi. Odunluk Mahallesi’nde eğitim, park bahçe ve altyapı gibi önemli konularda bir sıkıntı yaşamadıklarını ifade eden muhtar İlyas Seyhan, “Mahallemiz de yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ