Bu yolda araçlar dereye uçuyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Dağyenice Mahallesi Muhtarı Rıdvan Burhan Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize ulaşımın sağlandığı olan tek yolumuzda bakımsızlıktan dolayı araçlar kaza yaparak dereye uçuyor” dedi

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Dağyenice  Mahallesi Muhtarı Rıdvan Burhan Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize ulaşımın sağlandığı olan tek yolumuzda bakımsızlıktan dolayı araçlar kaza yaparak dereye uçuyor. Köyümüze çıkan yol çok kötü. Yolun bir çok yerine yapılan yamalar dağıldı. Yazın bile bu yollardan zor geçiyoruz. Kışın özellikle kar yağdıktan sonra köyümüze ulaşım tamamen duruyor.  Köyde oturan vatandaşlarımız gelip giderken büyük zorluk çekiyor. Geçtiğimiz günlerde bir çok araç yoldan çıkarak dereye uçtu” dedi.

TOPLU TAŞIMA İSTİYORUZ

Dağyenice  Mahallesi Muhtarı Rıdvan Burhan toplu taşımada da sorun yaşadıklarını belirterek, “Çok kısa bir dönem özel halk otobüsleri mahallemize çalıştı. Bir hafta deneme sürecinden sonra gerek yolcu azlığı gerekse yolların çok bozuk olmasından dolayı sabah akşam olmak üzere günde iki sefer yapan otobüsler iptal oldu. Aracı olmayan köylümüz şehir merkezine gidemiyor. Aracı olan vatandaşlar sabah Bursa’ya inecekleri götürüyor. Akşam da dönüşte köye getiriyor. Köyümüze çiver köylere de uğrayacak toplu taşıma aracının gelmesini istiyoruz” dedi. Muhtar Rıdvan Burhan son olarak Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ