Bu okula araç giremiyor!

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldu Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Çevre mahallelerden de bir çok öğrencinin öğrenim hayatını sürdürdüğü okulumuza araç yolu yok” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldu Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Çevre mahallelerden de bir çok öğrencinin öğrenim hayatını sürdürdüğü okulumuza araç yolu yok. Yıllardır bu hayati konunun çözüme kavuşması için başvurmadığımız merci kalmadı. Ama nedendir bilinmez hiç bir sonuç alamadık. Şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmadı. Yarın öbür gün okulda yaşanabilecek her hangi bir yangın durumunda itfaiye yangına nasıl müdahele edecek. Yaşanabilecek olası bir sağlık probleminde ambulans nasıl okula giderek müdahele edebilecek. Mahallemiz de adeta kangrene dönüşen bu olayı ile ilgili yetkililerin bir an önce harekete geçmesini isityoruz" diye konuştu. Muhtar Hüseyin Buldu okulun arka kısmında bulunan ve şahıslara ait olan boş arazilerin kamulaştırıp okul bünyesine dahil edilerek sorunun çözülebileceği yolunda görüş bidirerek, "Muhtarlık olarak bu arazilerin sahipleri ile görüşmek de dahil olmak üzere üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız. Yeterki bu sorunumuz çözülsün" dedi.

OTOBÜSLERE BİNERKEN SORUN YAŞIYORUZ

Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldu, mahalle içerisinde sefer yapan otobüslere inip binmelerde vatandaşların sorun yaşadığını belirterek, “Özel halk otobüsleri olan bu araçlar hem çok yüksek hem de çok eski. Özellikle yaşlı vatandaşlarımız bu otobüslere binerken düşüyorlar. Hemen hemen her gün bir kişi otobüslerin merdivenlerinden düşerek yaralanıyor. Bu konuda defalarca başvurumuzu yapmamıza rağmen sonuç alamadık. Mahallemize yeni otobüsler istiyoruz dedi. Hüseyin Buldu, "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ