Bu mahalleye üç okul yetmiyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi Muhtarı Orhan Öztürk Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde şu anda üç adet okul olmasına rağmen yetmiyor” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi Muhtarı Orhan Öztürk Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde şu anda üç adet okul olmasına rağmen yetmiyor. Mahallemizde 2004 yılından bu yana iki ilk öğretim, bir adet lise olmak üzere üç adet okul yapıldı. Hızla artan nüfusumuza bu okullar yetmiyor. Mahallemizde oturan vatandaşlardan bazıları çocuklarını Odunluk Mahallesi’nde bulunan okula gönderiyorlar. Bu okula giden çocuklarımız Odunluk Mahallesi ile Çamlıca Mahallesi arsında bulunan Lefkoşe Caddesi’ni kullanmak zorunda kalıyor. Bu da ana yol olan bu caddeden geçen çocuklarımız için büyük tehlike oluşturuyor. Bundan dolayı vatandaşlar çocuklarını Ali Karasu İlk Öğretim Okulu’na göndermek istiyor. Burada ki yoğun ilgiden dolayı bu okulda doluyor. Mahallemize bir ilkokul daha yapılmalı” diye konuştu.

ULAŞIMDA SIKINTIMIZ VAR

Ulaşım ile ilgili sıkıntı yaşadıklarına vurgu yapan Çamlıca Mahallesi Muhtarı Orhan Öztürk, “Mahallemizden Heykel Semti’ne direkt gidecek hat istiyoruz Mahallemizde oturan vatandaşlar bu konuda çok sıkıntı çekiyor. En kısa zamanda ulaşım sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz” dedi. UEDAŞ ile ilgili sokak aydınlatmaları ilgili yaşadıkları sorunun isyan ettirdiğini belirten Öztürk, “UEDAŞ bazı konularda ellerinden geleni yapıyorlar ancak sokak lambalarının aydınlatmaları ve elektrik tellerinin yer altına alınma çalışmalarıyla ilgili artık bir çözüm bekliyoruz. Köylerde dahi elektrik hatları yer altına alınırken, günde binlerce aracın geçtiği Çamlıca Mahallesi’nde  hala yer altına alınmadı” diye konuştu. Çamlıca Mahallesi Muhtarı Orhan Öztürk sonolarak, “Beşevler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ