Bu mahalleye kışın çıkış yok

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kadriye Mahallesi Muhtarı Muhittin Aydın Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize kışın kardan dolayı çıkış yok” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kadriye Mahallesi Muhtarı Muhittin Aydın Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize kışın kardan dolayı çıkış yok. Köyümüze çıkan yol çok kötü. Yolun bir çok yerine yapılan yamalar dağıldı. Yazın bile bu yollardan zor geçiyoruz. Kışın özellikle kar yağdıktan sonra köyümüze ulaşım tamamen duruyor.  Köy yolunu dağ bölgesinde bulunan ocaklarda çalışan ve ağır yük taşıyan kamyonlarda kullanıyor. Yolun bu şekilde tahrip olmasında bu kamyonlarında rolü var” dedi.

TOPLU TAŞIMA İSTİYORUZ

Kadriye Mahallesi Muhtarı Muhittin Aydın toplu taşımada da sorun yaşadıklarını belirterek, “Çok kısa bir dönem özel halk otaobüsleri mahallemize çalıştı. Bir hafta deneme sürecinden sonra gerek yolcu azlığı gerekse yolların çok bozuk olmasından dolayı sabah akşam olmak üzere günde iki sefer yapan otobüsler iptal oldu. Aracı olmayan köylümüz şehir merkezine gidemiyor. Aracı olan vatandaşlar sabah Bursa’ya inecekleri götürüyor. Akşam da dönüşte köye getiriyor. Köyümüze çiver köylere de uğrayacak toplu taşıma aracının gelmesini istiyoruz” dedi. Muhtar Muhittin Aydın son oıalarak Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ