Bu mahalleye gitmeyen otobüsün durağı var

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı İnegazi Mahallesi Muhtarı Erol Duman Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize çalışmayan otobüsün durağı var” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı İnegazi Mahallesi Muhtarı Erol Duman Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize çalışmayan otobüsün durağı var. BURULAŞ‘a defalarca başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Bir ara özel bir halk otobüsü 15-20 gün kadar köyümüze çalıştı. Fakat o da yolcu olmadığını bahane ederek gelmeyi bıraktı. Aracı olmayan köylümüz şehir merkezine gidemiyor. Aracı olan vatandaşlar sabah Bursa’ya inecekleri götürüyor. Akşam da dönüşte köye getiriyor. Köyümüze ve diğer köylere de uğrayacak toplu taşıma aracının gelmesini istiyoruz” dedi.

YOLLARIMIZ BOZUK

Bunun dışında İnegazi Mahallesi’ne çıkan yolların durumunun çok kötü olduğunu mahalle içerisindeki yolların Nilüfer Belediyesi tarafından döşenen parke taşlarından sonra kullanılabilir hale geldiğini belirten muhtar Erol Duman, “Mahallemize kışın kardan dolayı çıkış yok. Köyümüze çıkan yol çok kötü. Yolun bir çok yerine yapılan yamalar dağıldı. Yazın bile bu yollardan zor geçiyoruz. Kışın özellikle kar yağdıktan sonra köyümüze ulaşım tamamen duruyor.  Köy yolunu dağ bölgesinde bulunan ocaklarda çalışan ve ağır yük taşıyan kamyonlarda kullanıyor. Yolun bu şekilde tahrip olmasında bu kamyonlarında rolü var” dedi.Muhittin Aydın son oıalarak Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ