Bu mahallenin yolu kördüğüm oldu

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Üç Pınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut Bursa.Com yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize ulaşım tam anlamıyla kördüğüm oldu” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Üç Pınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut Bursa.Com yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize ulaşım tam anlamıyla kördüğüm oldu. Köyümüze çıkan yol çok kötü. Yolun bir çok yerine yapılan yamalar dağıldı. Yazın bile bu yollardan zor geçiyoruz. Kışın özellikle kar yağdıktan sonra köyümüze ulaşım tamamen duruyor.  Köy yolunu dağ bölgesinde bulunan ocaklarda çalışan ve ağır yük taşıyan kamyonlarda kullanıyor. Yolun bu şekilde tahrip olmasında bu kamyonlarında rolü var” dedi. Mahallenin ara sokaklarında sorunlar yaşadıklarını dile getiren muhtar Akbulut, “Nilüfer Belediyesi’nden söz aldık bu yıl ara sokaklarımız parke taşı ile döşenecek” dedi.

SICAK ASFALT İSTİYORUZ

Üç Pınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut köye çıkan yolların en ufak bir yağmurda dağıldığını ifade ederek, “Köyümüze gelen ana yolların sıcak asfalt yapılmasını istiyoruz. Soğuk asfalta göre daha dayanıklı olan sıcak asfalt bizim için daha iyi olacaktır” dedi. Muhtar toplu taşımada da sorun yaşadıklarını belirterek, “Çok kısa bir dönem özel halk otobüsleri mahallemize çalıştı. Bir hafta deneme sürecinden sonra gerek yolcu azlığı gerekse yolların çok bozuk olmasından dolayı sabah akşam olmak üzere günde iki sefer yapan otobüsler iptal oldu. Aracı olmayan köylümüz şehir merkezine gidemiyor. Aracı olan vatandaşlar sabah Bursa’ya inecekleri götürüyor. Akşam da dönüşte köye getiriyor. Köyümüze çiver köylere de uğrayacak toplu taşıma aracının gelmesini istiyoruz” dedi. Muhtarı Mustafa Akbulut son olarak Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ