Bu Mahallenin nüfusu hızla artıyor

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Millet Mahallesi Muhtarı Mehmet Mutlu, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Yıldırım İlçesi'nin en eski ve köklü yerleşim yerlerinden biri olan Millet Mahallesi'nin nüfusu hızla artmaktadır" dedi.

Bu Mahallenin nüfusu hızla artıyor
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Millet Mahallesi Muhtarı Mehmet Mutlu, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Yıldırım İlçesi'nin en eski ve köklü yerleşim yerlerinden biri olan Millet Mahallesi'nin nüfusu hızla artmaktadır. Özellikle genç nüfus oranımız hızla artmakta. Bu da sorunlar hızla artmasına neden oluyor. Çevremizde bulunan diğer mahalleler kadar hizmet alamıyoruz. Mahallemizde oturan vatandaşlar bu durumdan olumsuz etkileniyor. Umarım oraya giden hizmetler en kısa sürede mahallemize de gelir” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ TEHLİKE ALTINDA

Millet Mahallesi Muhtarı Mehmet Mutlu, “Mahallemizde alt yapı sorunu pek fazla yok. Trafikte ve otopark konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle akşam saatleri vatandaşların evlerine dönmesi ile trafikte sorunlar yaşanıyor” dedi. Mahallenin sağlık, eğitim ve ulaşım konularında ciddi sorunlar yaşadığını belirten Mutlu, "Çocuklarımız, mahallemizde ortaokul olmadığı için çevre okullara gidiyor. Bu da zaman zaman sorun oluyor. Öğrencilerimiz, okullarına gelip giderken çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Yeri belli olan okulumuzun bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi. Mutlu son olarak muhtarların altın çağını yaşadıklarını ifade ederek, "Bize her konuda yardımcı olan Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali başta olmak üzere tüm yetkili  kurumlara teşekkür ediyorum” dedi

 

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ