Bu mahallenin alt yapısı çalışmıyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın Saldız, Bursa.com'a yaptığı özel açıklamada, "Mahallemizin en büyük sorunu, çökmüş olan altyapısıdır" dedi.

Bu mahallenin alt yapısı çalışmıyor
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın Saldız Bursa.com'a yaptığı özel açıklamada, "Mahallemizin en büyük sorunu çökmüş olan altyapısıdır. Bu konuda BUSKİ başta olmak üzere yetkili mercilere defalarca başvurmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Mahallemizde altyapının tamamen çökmüş olmasından dolayı, bütün pislik hemen yanıbaşımızdaki yeşil alana akıyor. Bu da hastalıklarla birlikte ağır bir kokuyu da beraberinde getiriyor. Özellikle yaz aylarında bütün mahalleyi dayanılmaz bir koku sarıyor. Yetkililerden, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz" diye konuştu.

Muhtar Saldız, ulaşımda da büyük sorunlar yaşadıklarını belirterek, Uludağ Üniversitesi'nde bulunan metro istasyonuna beş dakikalık bir mesafede olmamıza rağmen, mahallemizden kalkan otobüs birçok mahalleyi dolaştığı için 5 dakikalık mesafeyi 45 dakikada alıyoruz" dedi. Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın Saldız Nilüfer İlçesi'nde camisi olmayan tek mahalle olduklarını vurgulayarak, "Temelini hayırsever bir vatandaşımızın attığı cami inşaatına başladık. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir ile görüşmelerimiz neticesinde, kendilerinden cami yapımında kullanılacak inşaat malzemesi temin edecekleri konusunda söz aldık. Umuyoruz ki camimiz en kısa sürede yapılacak ve mahallelimiz rahat edecek" dedi.

Elektrik konularında da sık sık sorunlar yaşadıklarını belirten Saldız, "Özellikle yeni oluşturulan sokaklarımıza, caddelerimize elektrik ulaşmıyor. Bu konuda vatandaşlarımız son derece mağdur" dedi. Muhtar Aydın Saldız son olarak Nilüfer Belediyesi'nin hizmetlerinden son derce memnun olduklarını dile getirerek, "Sorunlarımız Nilüfer Belediyesi tarafından anında çözüme kavuşuyor. Yaşadığımız sorunları çözmemizde bize yardımcı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ