Bu mahallede saat 17.00’den sonra trafik duruyor

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Minareli Çavuş Mahalle Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Sanayi bölgesinde bulunan mahallemizde en büyük sıkıntımız fabrikalarda çalışan personelin çıkış saati olan 17.00’den sonra yoğun bir şekilde yaşadığımız trafik sıkışıklığı” diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

 Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Minareli Çavuş Mahalle Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “NOSAB Organize Sanayi bölgesinde bulunan mahallemizde en büyük sıkıntımız fabrikalarda çalışan personelin çıkış saati olan 17.00’den sonra yoğun bir şekilde yaşadığımız trafik sıkışıklığı. Bu konuda defalarca başvuru yapmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Mahallede yaşayan vatandaşlarımız özellikle kış aylarında büyük zorlular yaşıyor. Biz ana yollara alternatif olan yan yolların da trafiğe açılmasını istiyoruz. Bu mahallemizde yaşanan trafik sorununu çözerek hem bizim hem de işinden çıkıp bir an önce evine gitmek isteyen işçileri de rahatlatacaktır ” diye konuştu.

SAĞLIK OCAĞI İSTİYORUZ

Minareli Çavuş Mahalle Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız mahallenin elektrik ve park bahçe gibi konularda da sıkıntılara yaşadığını söyleyerek, “Bunların yanında mahallemizin en büyük sıkıntılarından biri mahallemizde sağlık ocağının bulunmaması. Mahallede yaşayan vatandaşlar çevre mahallemizde bulunan sağlık ocaklarına gidiyor. Sağlık ocaklarına toplu taşıma araçları ile giden yaşlı vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Mahallemize en kısa sürede bir sağlı ocağı yapılmasını istiyoruz” dedi. Minareli Çavuş Mahallesi’nin Nilüfer İlçesi’nin en küçük mahallelerinden biri olmasının yanı sıra sanayi bölgesinin olmasından dolayı çok daha ön plana çıkan bir mahalle oluğunu belirte muhtar Mehmet Kamil Yıldız, “Bu da beraberinde birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle alt yapı ve asfaltlanmayan yollarda yaşadığımız sıkıntılar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyor” dedi. Muhtar son olarak “Minareli Çavuş  Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ