Bu mahallede imar yok

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Yolçatı Mahalle Muhtarı Yılmaz Uludağ, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en yeni yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız imar durumunun resmiyete geçmemesinden dolayı kaçak yapılan binalar var. Bu konuda yerel yönetimlerle gerekli görüşmeleri yaptık bu sorunun en kısa surede çözüleceğine inanıyorum" diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Yolçatı Mahalle Muhtarı Yılmaz Uludağ, mahallede inşaat sektörünün hızla ielerlediğini ve yeni binaların yapıldığına dikkat çekerek, "Bursa'nın en mahallerinden biri olan Yolçatı daha önce çok sirin bir köydü. Her yer tarlaydı. Zamanla Bursa’ da hızla gelişen inşaat sektörü en yoğun bizim mahallemizde faaliyet gösteriyor. Bu da beraberinde birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle alt yapı ve yollarda yaşadığımız sıkıntılar mahallemizde yaşayan vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyor” dedi.

OKULUMUZ YOK

Nilüfer İlçesi'nin en güzel mahallelerinden biri olan Yolçatı Mahallesi'nin en büyük eksiklerinden birinin okulunun olmaması olduğunu belirten muhtar Yılmaz Uludağ, "Mahallemizin bir okulunun olmaması bizi çok üzüyor. Öğrencilerimiz çevre mahallede bulunan okullara gidiyorlar. Bu da ailelere ve öğrencilere hem ekstradan bir zaman kaybı ve maddi kayba neden oluyor. Kış aylarının bu günlerde kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde özellikle minik öğrencilerimiz çevre mahallelerde bulunan okullarına giderken yollarda perişan oluyor” diye konuştu.

SAĞLIK OCAĞI İSTİYORUZ

Yolçatı Mahalle Muhtarı Yılmaz Uludağ yaşadıkları sıkıntıların her mahallede olduğunu belirterek, "Mahallemizde sağlık ocağımız yok. Mahallede yaşayan vatandaşlar çevre mahallemizde bulunan sağlık ocaklarına gidiyor. Sağlık ocaklarına toplu taşıma araçları ile giden yaşlı vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Mahallemize en kısa sürede bir sağlı ocağı yapılmasını istiyoruz” dedi. Muhtar Yılmaz Uludağ son olarak, “Balat Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Birsen 25 Temmuz 2020 20:21 Görüklede hasan agada kayapda imar var nasıl oliyorki busanin şehir hastanesinin dibi olan yol çatıda imar yok el insaf ondan sonra kaçak yapilaşma insanlar doğal olarak ev yapmak istiyor

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ