Bu mahallede herkes birbirini tanıyor

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi’ne bağlı Karaman Mahallesi Muhtarı Sami Gürbüz, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın yüzde doksanı Bulgaristan göçmeni, hemen hemen herkes birbirini tanıyor” dedi.

Bu mahallede herkes birbirini tanıyor
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Karaman Mahallesi Muhtarı Sami Gürbüz, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yaşayan vataşlarımızın yüzde doksanı Bulgaristan göçmeni hemen hemen herkes birbirini tanıyor. Mahallemizde hemen hemen hiç sorun yok. Elle tutulur tek sorunumuz, Kapalı Pazaryeri’ydi, ona da geçtiğimiz günlerde kavuştuk" dedi. Karaman Mahallesi’nin Nilüfer’in en köklü mahallerinden biri olduğunun altını çizen Gürbüz, "Biz de her mahalle gibi sorunlar yaşıyoruz ama bizim mahallemizdeki sorunlar, diğer mahallelerde olduğu gibi üst seviyede değil. Ufak tefek sorunlarımızı da Nilüfer Belediyesi anında çözüme kavuşturuyor" diye konuştu.

MAHALLENİN YARISI ÜNİVERSİTE MEZUNU

Mahalle nüfusunun çoğunun göçmen vatandaşlardan oluştuğunu belirten Muhtar Sami Gürbüz, "Göçmen vatandaşlarımızın sayesinde mahallede eğitim düzeyi son derece yüksek. Mahallemizin hemen hemen yarısı ya üniversite ya da yüksekokul mezunu" dedi. Mahallenin alt yapı, kanalizasyon gibi konularda fazla sorunlarının olmadığını belirten Karaman Mahallesi Muhtarı Sami Gürbüz “Mahallemiz, yüz ölçümü geniş ve çok eski bir mahalle olmasının yanında Nilüfer İlçesi'nin en eski mahallelerinden biri olmasına rağmen alt yapı kanalizasyon ve elektrik konularında pek bir sorun yaşamıyoruz. Trafikte ve otopark konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde vatandaşlar işlerinden eve döndüklerinde araçlarını mahalle aralarına park ediyor. Bu da trafiğin sıkışmasına yol açıyor. Sokaklardaki araç kirliliği zaman zaman sorun oluyor” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ