Bu mahallede güzel şeyler olacak

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Umurbey Mahallesi Muhtarı Hayri Gürkoru Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde bulunan jandarma Karapınar’a taşındıktan sonra bir sürü boş alanımız oldu” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Umurbey Mahallesi Muhtarı Hayri Gürkoru Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde bulunan Talimane adında bir yer vardı. Burası jandarmaya aitti. Jandarmaya  Karapınar’a kendilerine verilen yeni yerlerine taşındıktan sonra bir sürü boş alanımız oldu. Jandarmanın boşalttığı bu alanlara mahallemizin ihtiyacı olana kapalı Pazar yeri, spor tesisleri, yürüyüş alanları ve otoparklar yapılırsa hiçbir sorunumuz kalmayacak. Bu konuda gerek Yıldırım Belediyesi gerekse büyükşehir belediyesi ile ortak çalışmalarımız devam ediyor. İnanıyorum ki mahallemize bu tesisler en kısa sürede kazandırılacaktır” dedi.

Umurbey Mahallesi’nin Yıldırım Belediyesi’nin en köklü ve tarihi mahallelerinden biri oluğunu belirten Muhtar Hayri Gürkoru, “Umurbey tarihi değerinin yanı sıra bünyesinde bulundurduğu tesislerle de şehir hayatına önemli katkılarda bulunuyor. Örneğin Anadolu Arabaları Müzesi, Tofaş tarafından 30 yıllığına yap işlet devret modeli ile yapıldı. Tarihi bir hamamız var bur da her yıl Bursa’dan çıkan ünlü isimlere ait eşyalar sergileniyor Bu yıl Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz sesi Zeki Müren’in eşyaları sergileniyor. Eski bir fabrika büyükşehir tarafından restore edilerek ipek böceği üretim merkezi haline dönüştürüldü” dedi. Umurbey Mahallesi Muhtarı Hayri Gürkoru son olarak muhtarların altın çağını yaşadığını belirterek, "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ