Bu mahallede gençlerin spor alanı yok

Nilüfer İlçesi'ne bağlı Üçevler Mahallesi Muhtarı Musa Yılmaz Bursa.com'a yaptığı özel açıklamada "Mahallemizde en önemli sorun gençlerimizin spor yapacağı ve gönül rahatlığı ile takılabileceği bir alan olmadığı için sokaklarda takılması ve kötü alışkanlıklar edinmesi" dedi.

Bu mahallede gençlerin spor alanı yok
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Nilüfer İlçesi'ne bağlı Üçevler Mahallesi Muhtarı Musa Yılmaz Bursa.com'a yaptığı özel açıklama da "Mahallemizde en önemli sorun  gençlerimizin spor yapacağı ve gönül rahatlığı ile takılabileceği bir alan olmadığı için sokaklarda takılması ve kötü alışkanlıklar edinmesi. Gençler sokakta tanıştıkları art niyetli kişiler tarafından uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklara yönlendiriliyor. Asayiş güçleri ile birlikte yaptığımız ortak çalışmaların sonucunda büyük ölçüde bu olumsuzlukların üstesinden geldik. Ama gençlerimizin gönül rahatlığı ile gidebileceği ve spor yapabileceği bir merkeze ihtiyacımız var. Bu konuda gerek Nilüfer Belediyesi, gerekse Büyükşehir Belediyesi’ne gerekli müracaatlarımızı yaptık. İnanıyoruz ki bu sorunumuzun en kısa sürede üstesinden gelinecektir" diye konuştu.

MAHALLEMİZ MÜTEAHHİTLERİN GÖZ BEBEĞİ

Üçevler Mahellesi'nin hızla büyüdüğünü ve müteahhitler tarafından çok rağbet gördüğünü belirten Muhtar Musa Yılmaz, " Mahallemizde sürekli yeni binalar yükseliyor. Mahallemize genellikle bitişik nizam binalar yapılıyor. Bu da beraberinde bir sürü sorunu getiriyor. Devam eden inşaatlar yüzünden mahalle halkı zaman zaman zor anlar yaşıyor. Özellikle akşam saatlerinde vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamıyor. Bu da zaman zaman trafiği içinden çıkılmaz hale sokuyor" diye konuştu. Musa Yılmaz mahallenin bir PTT şubesine ihtiyacı olduğunu belirterek, “Mahallemizde yaşayan vatandaşların isteklerinin önde gelenlerinden biri de faturalarını gönül rahatlığı ile yatırabilecekleri bir PTT şubesi" diye konuştu. Muhtar son olarak , "vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ