Bu mahallede elektrik direkleri hala ağaçtan!

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Doğanköy Mahalle Muhtarı Cemal Çalışkan, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Nilüfer Mahallesi’nin en küçük mahallerinden olan biri olan Doğanköy’de en büyük sıkıntımız elektrik direklerimizin hala ağaç olması” diye konuştu.

Bu mahallede elektrik direkleri hala ağaçtan!
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Doğanköy Mahalle Muhtarı Cemal Çalışkan, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Nilüfer Mahallesi’nin en küçük mahallerinden olan biri olan Doğanköy’de en büyük sıkıntımız elektrik direklerimizin hala ağaç olması. UEDAŞ’a defalarca başvurmamıza rağmen elektrik tellerimiz hala yer altına alınmadı. En ufak bir rüzgarda elektriklerimiz ya kesiliyor ya da voltajı düşüyor. Başta mahallede oturan vatandaşlarımız olmak üzere esnafımız bu durumdan son derece olumsuz etkileniyor. Elektrikle çalışan ev eşyaları ve esnafın kullandığı elektrikle çalışan iş makineler çok sık arıza yapıyor. Buda mahalle halkına ve esnafına ek masraflar çıkarıyor. Mahallemizdeki elektriğin bir an önce yer altına alınmasını istiyoruz” diye konuştu. Mahalle üzerinden geçen yüksek gerilim hatlarının da mahallede yaşayan vatandaş için tehlike arz ettiğini belirten Doğanköy Mahalle Muhtarı Cemal Çalışkan, “Özellikle rüzgarlı havalarda birbirilerine çarpan elektrik telleri yüzünden trafolarımız patlayarak  vatandaş için tehlikeli bir durum oluşturuyor” dedi.

TELEFON VE İNTERNETİMİZ YOK

Doğanköy Mahalle Muhtarı Cemal Çalışkan, “Mahallemizde elektrikten sonra gelen en büyük sorunumuz telekimünasyon. Yıllardır nasıl oluyorsa o kadar başvurmamıza rağmen mahallemize bir türlü sağlıklı bir hat bağlanamadı. Biz artık bu konuda ümidimizi kestik. Bizim mahallemize boş bir port bulunamadı. Ne telefona ne de internete abone olabiliyoruz” dedi. Doğanköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sıkıntılarının başında  sağlık ocağının bulunmamasını dikkat çeken muhtar Cemal Çalışkan,“ Mahallemizde sağlık ocağı yok bu yüzden bize en yakın sağlık ocağının bulunduğu Minareli Çavuş Mahallesi’ne gidiyoruz. Özellikle kış aylarında bozuk olan ve çoğu asfaltlanmamış caddelerimizden muayene olmak üzere başka bir mahalleye giden yaşlı vatandaşlarımız büyük sorunlar yaşıyor. Mahallemize bir an önce sağlık ocağı yapılmasını istiyoruz” dedi. Muhtar son olarak ise Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden son derece memnun olduklarını dile getirerek, “Doğanköy  Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ