Bu mahalle göç vermiyor

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Unçukuru Mahalle Muhtarı Sedat Karatay Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde göç alıyor.” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Unçukuru Mahalle Muhtarı Sedat Karatay Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en yeni yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde göç alıyor. Çalışmak için sehre göç eden vatandaşlar emekli olduktan sonra mahallemize geri dönüyor. Bunun yanı sıra gençlerimiz de yeniden köye dönüyor. Mahallemizde oturan vatandaşlar dışında bir de mahallemizle daha önce hiçbir bağı olmayan yeni yeni bazı insanlarda köyümüzü çok beğeniyor ve mahallemize göç ediyor. Daha önceleri azalan nüfusumuz son günlerde yeniden hızla artmaya başladı” dedi.

VATANDAŞLAR HAYVANCILIKLA GEÇİNİYOR

Unçukuru Mahallesi’nin yaklaşık 30 haneli bir mahalle olduğunu kaydeden muhtar Sedat Karatay, “Mahallemizde genellikle emekli vatandaşlarımız oturuyordu. Bunların hemen hemen hepsi hayvancılıkla uğraşıyordu. Mahallemizde genç nüfus da hızla artıyor. Mahallemize gelen genç nüfus da hayvancılığa önem veriyor. Mahallemizde hayvancılık çok hızlı bir şekilde gelişiyor” dedi. Mahallede altyapıdan kanalizasyona, eğitimden sağlığa, trafikten ulaşıma gibi konularda da zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Sedat Karatay, “Her mahallede olduğu gibi bizde ufak tefek sorunlar yaşıyoruz. Özellikle son iki yıldır hizmet almakta ufak tefek sorunlar yaşıyoruz. Buna rağmen Nilüfer Belediyesi her hangi en ufak bir sorunumuzda dahi anında çözüm üretmek için çaba sarf ediyor. Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ