Bu mahalle de eğitim düzeyi çok yüksek

Kaplıkaya Mahallesi Muhtarı Maksut Köz Bursa.Com'a yaptığı özel açıklamada, “Uludağ’ın hemen eteklerinde bulunan mahallemizde en büyük sıkıntımız patlayan elektrik direklerimiz” dedi.

- A +

 

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Kaplıkaya Mahallesi Muhtarı Maksut Köz Bursa.Com'a yaptığı özel açıklamada, “Uludağ’ın hemen eteklerinde bulunan mahallemizde en büyük sıkıntımız patlayan elektrik direklerimiz. Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor Mahallemiz hemen dağın yanı başında olması nedeniyle sık sık lodos alıyor. Bu da patlayan elektrik direklerimizde bulunan elektrik tellerinin kopmasına neden oluyor. Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

 MAHALLEMİZDE EĞİTİM DÜZEYİ ÇOK YÜKSEK

Kaplıkaya Mahallesi Muhtarı Mesut Köz, mahallede oturan vatandaşlar arasında eğitim düzeyinin son derece üst seviyede olduğunu kaydederek, “Mahallemizde oturan vatandaşlarımız genellikle memur kesimden oluşuyor. Eğitim düzeyinin en üst seviyede olduğu mahallemizde oturan vatandaşlarımızın çocuklarının yüzde 95 üniversite mezunu. Bu da mahallemizdeki eğitim düzeyinin hızla artmasını sağlıyor” diye konuştu.

YILDIRIM BELEDİYESİ HİZMET DE SINIR TANIMIYOR

Yıldırım Belediyesi’nin mahallede yaşanan sorunlara anında müdahale ederek çözüme kavuşturduğunu açıklayan Kaplıkaya Mahallesi Muhtarı Mesut Köz, “Belediye çalışanları mahallemizde yaptığı çalışmalarla vatandaşlarımızdan tam not almaya devam ediyor. Bursa’nın en eski, mahallelerinden biri olan Kaplıkaya Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız hizmetlerden son derece memnun” dedi. Köz son olarak muhtarların altın çağını yaşadıklarını ifade ederek, “Mahellemizde herhangi bir sorunumuz bir maille belediyeye bildiriyoruz. Sorunumuz en geç bir ay içerisinde çözüme kavuşuyor” dedi.

.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ