Bu mahalle çöplük istemiyor

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Dengiz, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan Kayapa Mahallesi’ne çöplük istemiyoruz” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Dengiz, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan Kayapa Mahallesi’ne çöplük istemiyoruz” dedi., “Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan Kayapa Mahallesi’ne çöplük istemiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları yaptık. İmza kampanyası düzenledik. Binlerce imzadan oluşan dilekçelerimizi gerekli mercilere ulaştırdık. Mahallemizde çöplük istemiyoruz” dedi. Eğitimde, sağlıkta ve sosyal yaşam alanlarıyla ilgili hiçbir eksiklerinin bulunmadığını kaydeden Ali İhsan Dengiz, “Ege’de dahi böyle bir mahalle bulamazsınız. Mahalle merkezinde huzur alacağınız, kafa dinleyeceğiniz bir meydanımız var” dedi.

ÖLÜMLÜ KAZALAR BİTMESİNİ İSTİYORUZ

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Dengiz, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Mahallemizin en büyük sorununun çevre yolu ve ağır tonajlı kamyonlar. Ağır tonajlı kamyonlar, mahallemizin altından geçiyor. Birçok kazalara da meydan veriyor. Son bir yılda çok sayıda ölümlü kazalar oldu. Vatandaşlar bu konuda çok rahatsız. Bu kazaların artık biran önce son bulmasını istiyoruz. Bu kamyonlar diğer araç sürücülerine de korku salıyor. Çevre yolu ile ilgili Orman Bakanlığı’ndan müsaade alındı. Yıllık belli bir ücret karşılığında çevre yolumuz açılacak. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu kiranın belediye tarafından karşılanacağını belirtti. Belediyemizin çalışmasıyla çok kısa zamanda açılacak. Çevre yolu Kayapa, Yaylacık, Tahtalı ve Çalı’ya uğramadan direk İzmir Yolu’na bağlanacak. Tüm bu köyler de bu kamyonlardan kurtulmuş olacak” dedi. Muhtar son olarak, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ