Bu mahalle cazibesini yitirdi

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Kuruçeşme Mahalle Muhtarı Ergün Özdemir Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde cazibesini yitirdi” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Kuruçeşme Mahalle Muhtarı Ergün Özdemir Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde cazibesini yitirdi. Dağ bölgesinde faaliyet gösteren taş ocaklarımız sayesinde. Bursa’nın eski yerleşim bölgelerinden biri olan Kuruçeşme’ye vatandaşlar yeşil alan çok çok fazla olduğu için geliyorlardı. Bu taş ocaklarına şimdi birde sınırlarımızın dibine yapılması düşünülen şehir çöplüğü de eklendi. Bu proje mahallemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını tamamen düşürecek” diye konuştu.

VATANDAŞLAR HAYVANCILIKLA GEÇİNİYOR

Kuruçeşme Mahallesi’nin yaklaşık 30 haneli bir mahalle oldğunu kaydeden muhtar Ergün Özdemir, “Mahallemizde genellikle emekli vatandaşlarımız oturuyor. Bunların hemen hemen hepsi hayvancılıkla uğraşıyor. Mahallemizde genç nüfus hiç yok. Genç nüfus şehre göçtü” dedi. Mahallede altyapıdan kanalizasyona, eğitimden sağlığa, trafikten ulaşıma gibi konularda da zaman zaman sıkıntı yaşadıkşarını ifade eden Ergün Özdemir, “Her mahallede olduğu gibi bizde ufak tefek sorunlar yaşıyoruz. Özellikle son iki yıldır hizmet almakta ufak tefek sorunlar yaşıyoruz. Buna rağmen Nilüfer Belediyesi her hangi en ufak bir sorunumuzda dahi anında çözüm üretmek için çaba sarf ediyor. Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ